1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya'da 3 Türkiyeli Devrimcinin Mahkemesi Devam Ediyor

Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin Duesseldorf Yüksek eyalet mahkemesinde görülen 19 Haziran 2024 duruşması başladı.

Geçen hafta Özgül Emre'nin avukatları, dosyada Emre'nin ikametgahında kaldığını kanıtlayan belgelerin okunmasını talep etmişlerdi. Bu talebi bugünkü duruşmada savcı "gereksizdir" diyerek reddetti. Hakim ise okunmasını kabul etti ve avukatların ilettiği belgeler duruşmada okundu.

Dosyada yer alan bu belgeler açıktan Özgül Emre'nin ikametgahında kaldığını kanıtlıyor.

Ayrıca Özgül Emre'nin hapishane doktorunun mahkemeye ilettiği rapor tutanağa alındı. Özgül Emre'nin olduğu iddia edilen "Olcay" isimli kişinin sol bacağında kalıcı bir yanık izi olduğu söylenmektedir. Hapishane doktoru ise Özgül Emre'nin bacağında öyle bir izin olmadığını yazdı.

Özgül Emre'nin avukatı Yener Sözen, Özgül Emre'nin olduğu iddia edilen "Ferza" ve "Olcay" isimli kişilerin iki farklı kişi olduğunu ve Özgül Emre olamayacağını kanıtlayan ve dosyada bulunan bir kaç belgenin okunmasını talep etti.

Ardından duruşmaya 45 dakikalık ara verildi.

Araya ayrılırken Özgül Emre seyircilere seslenerek;

"Nurettin Kaya'nın talepleri kabul edilsin!

Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz!" Ve

"Dün dün sıra sıra Kayyum arayanlar, hapishane kuranlar, bugün yeni Kayyumların yolunu açıyor.

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!" Dedi.

Yaklaşık 1 saatlik aradan sonra duruşma Özgül Emre'nin avukatı Ahues'un açıklaması ile devam etti.

Dijital delil konusunda uzman olan Avukat Ahues, daha önce dijital delillerdeki usulsüzlükleri açıklamasına rağmen, taleplerinin heyet tarafından reddedilmesine karşı itiraz etti.

Avukat, bu dijitallerin delil olarak kullanılmasının müvekkili Özgül Emre'nin tüm temel haklarını gasp ettiğini, insan onuruna bir saldırı olduğunu, AHİM kararlarına göre adil yargılanmanın önünde engel olduğunu ve ayrıca unutulma hakkının da gasp edildiğini açıkladı.

Savcı bu açıklamaya cevap olarak, bu saldırıları kabul etmediğini, örneğin insan onurunu zedeleyecek herhangi bir şeyin yapılmadığını; özel hayatı veya mahram bölgesiyle herhangi bir şey paylaşılmadığını savundu.

Duruşmanın sonunda, Avukatı Anna Busl, Serkan Küpeli'nin dosyasını ayırma ve davasını eşi ve çocuğuna yakın Hamburg'a alınmasına ilişkin verilen talebe hala cevap beklediklerini söyledi. Hakim de henüz bir karar olmadığını ama özellikle mahkeme maliyetini düşündüklerini söyledi.

Bir sonraki duruşmanın 26.06.2024 saat 13.30 da görüleceği açıklandı.

Bir sonraki duruşmaya tüm halkımızı davet ediyor, tutsaklarımızla birlikte faşizmi ve Emperyalizmi yargılamaya çağırıyoruz.

KAHROLSUN EMPERYALIZM YAŞASIN MÜCADELEMIZ!

ÖZGÜL EMRE, IHSAN CIBELIK VE SERKAN KÜPELI'YE ÖZGÜRLÜK!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.