1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya'da 3 Türkiyeli Devrimcinin 129B Davası Devam Ediyor

26 Haziran Çarşamba günü Düsseldorf Yüksek eyalet mahkemesinde Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin duruşması görüldü. Bir kez daha faşizmi yargılamanın şahitleri olduk.

Görülen duruşmada Grup Yorum emekçisi İhsan Cibelik bir açıklama yaptı.

"Bilir kişi burada Türkiye ile ilgili sunum yaptı ve yaptığı bu sunumdan kaynaklı Türkiye'ye gitse tutuklanır. Bu anlattıkları Türkiye'ye göre suç. Çünkü kendisinin de sunumundan anlaşılacağı gibi Türkiye de faşizm var. Bizim verdiğimiz mücadele faşizme karşı mücadeledir. O yüzden bu mahkeme heyetinin birazcık olsun insafı varsa ve birazcık olsun kendi yasalarına uyuyorsa bu davayı düşürmelidir. Çünkü bu dava bizim tüm temel haklarımıza bir saldırıdır. (...)

13 yıl boyunca takip edilmişim. Yaz tatillerine katılmak, Grup Yorum konserlerine katılmak büyük suçum bu. Dosya bundan ibaret. Ben devrimciyim. Ve devrimcilik yapmaya devam edeceğim. Kendimin ve dava arkadaşlarımın derhal serbest bırakılmasını talep ediyorum(...)

Almanya’nın sözde demokrasisi eşimin oturum hakkını gasp etmiş ve onu Türkiye’ye iade etmekle tehdit ediyor. Peki ne için? Ben dosyaya baktım. Grup Yorum ile birlikte Moskova'ya gitmek orada konserde sahneye çıkmak ve benim tedavi hakkımın gasp edildiği süreçte hastane önünde Eyleme katılmak. Bundan daha doğal ne olabilir? Ben onun eşiyim. Tedavim engelleniyordu. Sağlığım endişe edici bir durumdaydı ve o benim için endişe içinde eylemlere katılıyor ve adalet istiyor. Üstelik ben açlık grevindeyken. Bundan daha doğal bir şey olamaz.

Bu konu ile ilgili mahkeme heyetinin derhal müdahale etmesini talep ediyorum. Eşime yönelik bu baskılar derhal son bulsun, gereği yapılsın." Dedi.

Daha sonra Özgül Emre'nin avukatı Yener Sözen bir tanık polisin dinlenmesini talep etti. Bu polis daha önce Ahmet Düzgün Yüksel'in 129B davasında verdiği ifadede, İfadelerin işkenceyle verildiğini itiraf etmiş. Savcı bu talebi, "dava ile ilgisi yok ve gereksiz" gerekçesiyle reddetti. Yener Sözen ise bu şekilde Almanya mahkemelerinin işkenceyi "gereksiz" görerek meşrulaştırdıklarını ve bunun kabul edilir olmadığını belirtti. 

Duruşma sonlandırıldı ve 27 Haziran'da görülecek olan duruşma iptal edildi. Bir sonraki duruşma ise yaklaşık 1 ay sonra, 29 Temmuz da saat 11.30 görülecek.

Tüm halkımızı duruşmalara katılmaya, devrimci tutsakları sahiplenmeye çağırıyoruz.

129B davaları temel haklarımızın gaspıdır!

Haklarımıza sahip çıkalım!

29 Temmuzda Duesseldorf’ta olalım

129 yasaları kaldırılsın komitesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.