1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi Emperyalizmin ve Faşizmin Hukuk Terörüne Karşı Oturma Eyleminin 112. Gününde Devam Ediyor

Yunanistan’da Yeni Demokrasi hükümeti, Türkiye faşizmi ve NATO iş birliğiyle Türkiyeli devrimcilere yönelik saldırılarını sürdürüyor. ABD emperyalizmi ve Türkiye faşizminin talimatları doğrultusunda Türkiyeli devrimciler yönelik hukuksuzluklar devam ediyor.

Türkiyeli devrimciler 2019 yılında tatil için gittikleri Halkida adasında ABD emperyalizmi ve Türkiye faşizminin talimatları doğrultusunda işkenceyle gözaltına alındılar. Sonrasında işkence raporlarına rağmen işkenceci polislere değil Türkiyeli devrimcilere soruşturma açıldı.  Türkiyeli Devrimciler Yargılanmadan Mahkemeye Çıkarılmadan Avukatlarına dahi haber verilmeden 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldılar. Bu cezalar nedeniyle Şadi Naci Özpolat, Halil Demir, Ali Ercan Gökoğlu, Hazal Seçer, Sinan Oktay Özen Yunanistan'da çeşitli hapishanelerinde tutsak bulunuyor.

Bu davada Türkiyeli devrimciler mahkemeye çıkarılmadı ve yapılan tüm itirazlar reddedildi. Tüm "hukuk kuralları" ayaklar altına alındı.

2020 yılında gözaltına alınıp Türkiye 11 devrimci toplamda 333 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra temyiz mahkemesi bu cezalara yapılan itirazı kabul etti. Türkiyeli 11 devrimci bu davadan beraat etti. Ancak Yunan Yargıtay Savcı Yardımcısı bu beraat kararlarına itiraz etti. Halkida davasında yaşanan hukuksuzluk da bu itirazdan bağımsız değildir. Bu cezalar Türkiyeli devrimcileri içeride tutmak için verilmiştir.

Bizler Yunanistan Halk Cepheliler olarak bu hukuk terörünü kabul etmiyoruz. Bugün Yunanistan Başkenti Atina’da bulunan Yargıtay Binası önündeki oturma eylemimizin 112. Günü.

Saat 12:00’da başlayan ve 2 kişinin katıldığı eylemde yaklaşık 100 adet bildiri dağıtımı gerçekleşti. Yaklaşık olarak 1 saat süren bildiri dağıtımında birçok kişiyle yaşanan hukuksuzluklar anlatıldı.

Yunanistan Halk Cephesi olarak hafta içi her gün 12:00-13:00 arasında Atina’da bulanan Yargıtay binası önündeki direnişimiz bu hukuksuzluklar sona erene kadar devam edecek.

Tüm halkımızı bu hukuksuzluklara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.