1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Şişli Direnişi 1637’inci Gününde: Ekmeğimi Almadan Bu Direniş Bitmeyecek!


 İstanbul Şişli Belediyesi işçisi Turan Aktaş, eski işçi düşmanı belediye başkanı Muammer Keskin’in keyfi kararları ile işinden atılması üzerine başlattığı Şişli Direnişi’nin 1637’inci gününü 7 Mayıs’ta geride bıraktı.

Direnişi ile ilgili videolu açıklama yapan Aktaş, kısaca şu sözlere yer verdi:

"Merhaba sevgili halkımız; bugün (7 Mayıs) Şişli Direnişi'mizin 1637'inci günü, Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki oturma eylemimizin de 11'inci ayına girdik.

Bugün, az önce CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'le bir görüşme daha yaptım; 'Ne yaptınız? 1 Mayıs'tan sonra halledeceğiz diye söylemiştiniz, ne yaptınız?' diye kendisine tekrar sordum.

İl Başkanı 'hallediyoruz, işini geri vereceğiz' diye söyleyince tekrar, ben de kendisine şu şekilde bir cevap verdim: '.......... Resul Emrah Şahan Kentyol'dan benim dosyamı istemiş, ne var bu dosyada da işten atıldın diye inceleyecekmiş'. Onu kendisine hatırlattım; Resul başkan Kentyol'dan dosyamı istemiş incelemek için; çünkü içi boş bir dosya. 'İçi boş bir dosya' diyorum çünkü 569 kişi arkadaşlarım adına Şişli'de açmış olduğum bir davaydı bu, hak arama davası. Ama giden belediye başkanı Muammer Keskin tarafından davadan vazgeçmediğim için işten atılmıştım. Sadece sebebi bu. Kendileri de bakarlarsa görürler.

Bu işin bitmeyeceğini ve işimi alıncaya kadar bu direnişin süreceğini kendisine tekrar hatırlattım. Ve yanındaki Ali Ekber 'bana yarın hatırlatın bu işi çözelim' diyerek tekrar bir söylem yaptı. Bakacağız, göreceğiz ne kadar gerçekçi ne kadar samimiler hep beraber göreceğiz." 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.