1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Nurettin Kaya’nın Talepleri Derhal Kabul Edilsin

Nurettin Kaya devrimci bir tutsak ve S,R, Y Tipi denilen hapishanelerinde Ölüm Orucu eyleminin 210’lü günlerini geçti. Artık kritik aşamayı geçmiş durumda.

S,R,Y Tipi Hapishaneler, devrimcileri diri diri mezara koyma projesidir.

Tecritin daha katmerli olmasıdır.

Fiziksel olarak daraltılmış alanda, hareketini de kısıtlayarak, denetleyerek dünyanı küçültmektir.

Psikolojik olarak hastalanmanı getirecek ve akli melekelerini yitirmene neden olmaktır.

Teslim alınamayan beyinlerin teslim alma operasyonudur. 

Türkiye de devrimci mücadeleye karşı tahammülsüzlük en son 6 Şubat 2024 tarihindeki Adalet Bakanlığına yönelik yapılan eylemden sonra en üst noktaya çıktı.  Halkın mücadelesini bitirmek için demokratik kurumlar başta olmak üzere halkın evleri basılarak adeta yıkım saldırısı başlatıldı. Duvarlar yıkıldı, kapılar kırıldı, yaşlı, hasta insanların da aralarında olduğu yüzlerce kişi tutuklandı. Bu saldırı 80 yaşındaki insanları hapishanelerde tutarak, her gün yeni baskınlar, tutuklamalar yapılarak devam ediyor.

Hapishanelere giren insanları da bir NATO projesi olan S,R, Y Tipleri bekliyor. Bu hapishanelerin mantığı insanları diri diri mezara koymaktır. Devrimci tutsaklar bu politikaya karşı Ölüm Orucu eylemiyle, Süresiz Açlık grevi eylemiyle direniyorlar.

 Nurettin Kaya 211 gündür bu saldırıya karşı Ölüm Orucunda.

AKP faşizmi, şimdiye kadar değişik tipte hapishane örnekleriyle başarıya ulaşmayan teslim alma politikasında başarılı olmak istiyor. Emperyalizmin desteğiyle devrimcileri yok etmenin hayalleriyle “diri diri mezara gömme” peşinde. Ancak şimdiye kadar yapılan tüm hesapları bozan bir gerçek var. DİRENİŞ. Özgür Tutsaklar her saldırı politikasını bu yenilmeyen komutan sayesinde zafere ulaştırdı. S,R, Y Tipi hapishane politikası da devrimci tutsakların ölüm pahasına direnişleriyle başarısız olacak. Tüm bu gerçeklikle bu saldırı sadece devrimcilere karşı değil, mücadele edenlere karşı değil, halka karşı bir saldırı, teslim alma politikasıdır diyoruz. Bu nedenle de bu saldırıyı boşa çıkaracak olan direnişi sahiplenmek, devrimci tutsakları sahiplenmek, zafere taşımak sadece Özgür Tutsakların görevi de değildir. Özgür tutsaklar direnerek görevlerini yerine getiriyor. Bu konuda dünyada eşi benzeri görülmemiş direniş örnekleri yarattılar. Bizlere düşen de bu direnişi sahiplenmektir.

Nurettin Kaya başta olmak üzere Özgür Tutsakların direnişlerini sahiplenmek geleceğimizi sahiplenmek ve halkın teslim alınamayacağını da söylemek anlamına geliyor.

Geleceğimizi, mücadelemizi, tutsaklarımızı sahipleniyoruz. Avrupa’da da ülkemizde de mücadelenin bir parçası, destekçisiyiz. Bu nedenle de devrimci tutsaklarımızın direnişini dünyaya duyurmak, AKP   faşizmini teşhir etmek, tutsaklarımızın taleplerinin kabul edilmesi için elimizden geleni yapmak görevimizdir. Helinler, İbrahimler, Mustafalar, Ebrular bu gerçeklikle şehit düştüler. Adalet için, şarkılarını özgürce söylemek için ve faşizmin tüm saldırı ve adaletsizliklerine teslim olmamak için yürüdüler ölümün üzerine. Bu nedenle acılarımız da tazedir.

Bizim ülkemiz sürekli bir saldırıya karşı sürekli bir direnişin yaşandığı bir ülkedir. Ancak ölüm pahasına direnilerek kazanılmıştır tüm haklarımız. Ve ancak direnilerek korunabilir ancak. “Başka bir yol yok mu” diye düşünenler için söylüyoruz ki, başka bir yol yoktur. Kazanmak, hak almak, haklarına sahip çıkmak ve korumak için başkaca bir yol yoktur. Bu sadece bizim ülkemiz için değil, tüm dünya halkları için de böyledir. Emperyalizm ve faşizm sürekli saldırıyor, yeni saldırı yöntemleri üretiyor, bizde sürekli direniyor, yeni direniş yöntemleri buluyoruz. Direnişten başka yol, başka bir çözümde yoktur zaten. Evet direnilmeyenlerde vardır. Ancak direnmeyenler zaten bu saldırılara teslim olmuş, halkı bu saldırılarla tek başına bırakmış, emperyalizmin ve faşizmin istediği gibi “bireyler” olmuşlardır.

Direniş bizi azaltmaz tam tersine çoğaltır. Çünkü, yenilmezliğimizin nedeni de yarın daha büyük saldırıları püskürtmenin yolu da bugün Direnmektir. Dün direndiğimiz için bu gün yaşıyoruz. Bu gün direndiğimiz için yarın yaşamaya devam edeceğiz. Ülkesinin özgür olmasını, bağımsızlığını savunan, bunun için mücadele eden hiç kimse bedelleri göze almadan, bedel ödemeden kazanacağını düşünemez. Dünya yangın yeri, ülkemiz bu yangının ortasındayken bedel ödemeden, kılımıza zarar gelmeden kazanacağını düşünmek hayaldir.

Bu gerçeklikle direniyor devrimci tutsaklar. Nurettin Kaya bunun için direniyor.

Nurettin Kaya ‘nın talepleri bizimde taleplerimizdir. Bu nedenle zaferi de sahiplenerek, bulunduğumuz her ülkede, alanda direnişi anlatarak, Tecriti teşhir ederek, bu hapishanelerin insanları diri diri gömmek olduğunu anlatarak kazanabiliriz. Herkesi başta Nurettin Kaya olmak üzere tüm Özgür Tutsaklarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz.

YAŞASIN ÖLÜM ORUCU DİRENİŞİMİZ!

NURETTİN KAYA’NIN TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

TECRİT İŞKENCEDİR, TECRİTE SON!

S,R,Y TİPİ HAPİSHANELER KAPATILSIN!

ÖZGÜR TUTSAKLAR TESLİM ALINAMAZ!

ALMANYA HALK CEPHESİ

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.