1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Londra'da Türkiye Hapishanelerinde S, R, Y Kuyu Tipi Hücrelere Karşı Direnen Devrimci Tutsaklar İçin Stantlar Açıldı

11 Mayıs Cumartesi Londra'nın Woodgreen ve Dalston mahallerinde açılan standlarda Grup Yorum'dan ve değişik ülklerin dillerinden Devrim Marşları çalındı. Filistin bayrağı ve Küba bayrakları açıldı. Filistin direnişi ile ilgili de dövizler asıldı.  Ölüm Orucu direnişinin 205. gününde olan

Nurettin KAYA've Süresiz Açlık Grevinde olanlarla ilgili açılan stant da Türkçe ve İngilizce bildiriler dağıtıldı.

 

Bildiride "Türkiye Hapishanelerinde "Kuyu Tipi" Hücrelere Karşı Direnen Siyasi Tutsak NURETTİN KAYA, ÖLÜM ORUCU'nda olduğu ve S, R, Y hücre tipi hapishaneler, f tipi hapishaneden daha ağır, insanlık dışı koşullarda tutuldukları

S, R, Y Tipi hapishanelerin kapatılması,tutukluların ailelerinin ikamet ettiği yerlere yakın cezaevlerine sevk edilmesi ve arkadaşları ile kalabileceği cezaevine sevk edilme talepleriyle sürdürdüğü  Ölüm Orucu'nun kritik aşamasında" olduğu belirtilerek. Nurettin KAYA ve direnişçilerin talepleri Haklı ve Meşrudur. Talepleri Derhal Kabul Edilmelidir!" denildi.

Sağlık durumu hakkında da bilgi verilen bildiride; "HAPİSHANE İDARESİ NURETTİN KAYA’NIN DİRENİŞİNİ KIRMAK İÇİN, B1 VİTAMİNİ DAHİ VERİLMEDİĞİ Nurettin Kaya’nın ağzında yaralar var, ayaklarında şişme var, o yüzden yürümekte zorlanıyor. Ayaklarındaki yanmadan dolayı geceleri uyumada sorun yaşıyor"

Tutsaklara saldırı, tüm halka saldırıdır. Tutsakları teslim almak, tüm halkın teslim alınmasıdır.

Nurettin Kaya’nın sağlık durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Nurettin Kaya’nın talepleri kabul edilebilir talepler ve Tüm Halklarımızı ilgilendirmektedir." denilerek çağrı yapıldı.

Adaletsizliğe, Komplolara Karşı Direneceğiz!

Faşizm bunun için saldırıyor. Bizler de bunun için direnmeli, direnişleri sahiplenmeli, Kuyu Tipi hapishanelere karşı örülen BARİKATI BÜYÜTMELİYİZ." denildi.

AKP faşizminin 6 Şubat Çağlayan eylemi sonrası halkı teslim almak, devrimciliği imha etmeye yönelik saldırı ve baskın terörü sonucu 100’ün üzerinde devrimci, demokrat gözaltına almış, 61 kişinin tutsaklıklarının devam ettiği ve direnişlerinde devam ettiği bilgisi verildi.

Gözaltına alınarak, komployla tutuklanan Oktay Kelebek Grup YORUM üyeleri Cem Dursun, Cemil Kurt ve Alişan Gül'de arkadaşlarının “kuyu tipi olmayan” bir hapishaneye sevk edilene kadar SÜRESİZ AÇLIK GREVİNDE" oldukları da belirtildi.

TECRİT İŞKENCEDİR TECRİTE SON!

DEVRİMCİ TUTSAKLAR TESLİM ALINAMAZ!

F TİPİ TECRİTİ YENDİK; S, R, Y TECRİT HÜCRELERİNİ DE YENECEĞİZ!

İngiltere Halk Okulu Temsilciliği

11 Mayıs 2024


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.