1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Londra’da 1 Mayıs kavga gününde alanlardaydık

İngiltere Halk Cephesi Londra'da Emekçi halkımızın daha da yoğun olarak yaşadığı mahallerinde 1 Mayıs coşkusunu yaşadılar, yaşattılar.

Halk Cepheliler saat 12.00'de Woodgreen Kütüphanesi önünde toplandı. Toplanılan yerde hazırlanan pankartlar, dövizler flamalar açıldı. 1 Mayıs marşı çalındı. Halaylara duruldu.

Kortej yürüyüşe başlarken 1 Mayıs'ın önemi ve anlamı üzerine kısa konuşma yapıldı. Ülkemizde ve Dünyada direnişlerin yükseldiği ve aynı zamanda saldırıların da yoğunlaşmış olduğu bir dönemden geçiyoruz.  

Özellikle 6 Şubat'ta Çağlayan'da ADALET arayışı eyleminden sonra, AKP faşizminin halktan korkunun sonucu; Cephelilere Selam vermenin hatta onları tanıyorum diyenlerin dahi tutuklama gerekçesi olduğu bir dönemde 1 Mayıs’ta Cephe flaması altında yürümenin bir başka güzel ve önemli olduğu belirtildi. Bütün bu yasaklama ve tutuklamalara rağmen 1 Mayıs yürüyüşüne gelen halkımızı Selamlıyoruz. “Denildi.

Ülkemizdeki R, S, Y Kuyu tipi hapishanelere karşı mücadeleden, Tutuklu ve Açlık Grevinde olan Grup Yorum üyelerine, Dev-Gençlilerden,

Yürüyüş kortejinde, Önde, " Üç dilde;

Yaşasın 1 Mayıs!

Biji Yek Gulan!

Long Lıve May Day!

"Sloganlarının yanında, Mehmet Akif Dalcı’nın elinde TAŞ ve Berkin Elvan'ın elinde ise SAPAN olan resimlerinin yer aldığı İngiltere HALK CEPHESİ imzalı pankart tutuldu. Devrim Önderleri resimlerinin altında "Mahir’den Dayı’ya Sürüyor Bu Kavga!" Pankartı açıldı.

DEV-GENÇ pankartı ve R, S, Y Kuyu tipi hapishanelere karşı Ölüm Orucu direnişinde olan Nurettin Kaya, Tutuklu ve Açlık Grevinde olan Grup Yorum üyelerinin resimlerinin yer aldığı "Devrimci Tutsaklar Yalnız Değildir" pankartları da açıldı.

Onlarca kırmızı flamaların tutulduğu yürüyüşte Filistin, Küba ve Che'nin de bayrakları tutuldu. Yine onlarca döviz;

"Terör örgütü NATO, Direnişler Meclisi imzalı Nuriye Gülmen, Merve Demirel, Halkın Hukuk Bürosu Avukatları, TAYAD 'lılar Serbest Bırakılsın! Filistin direnişi ile ilgili resimlerin yer aldığı dövizler, "Marks, Engels, Stalin, Mao ile Deniz, Mahir, İbo’nun resimlerinin altına Devrim Önderlerini CEPHELİLER Yaşatıyor" yazılı dövizler de tutuldu.

Yürüyüş boyunca İngilizce, Kürtçe ve Türkçe 3 dilde sloganlar; "Yaşasın 1 Mayıs! Biji Yek Gulan! Long Live May Day! atıldı.

"Mahir Hüseyin Ulaş, Kurtuluşa Kadar Savaş!

Mahir’den Dayı’ya Sürüyor Bu Kavga! 

Kurtuluş Kavgada, Zafer Cephede!"    Sloganları atıldı. 1 Mayıs ve Enternasyonal Marşları çalındı.

 

Yürüyüş esnasında, Bu Mahalle Bizim Marşı birlikte söylendi ve "Meriç'te Çağlayan’da Düşene, Dövüşene Bin Selam” gönderildi.

Yürüyüş boyunca çalışan emekçi halkımız zafer işareti ile destek verdi.  Zaman zaman da belli bir süre yürüyüşe katılmanın coşkusunu yaşayıp işine geri dönenler oldu.

Yürüyüş esnasında konuşmalar da yapıldı; "İşbirlikçi AKP faşizminin F tipleri ile başaramadığı  "Tecrit ederek yalnızlaştırma-terörize ederek imha etme" saldırılarına karşı umudumuzu koruduğumuz gündür.

 Tüm halka gözdağı ve yeni Tecrit ve İmha etme politikası olan S, R, Y KUYU TİPİ HAPİSHANELER KAPATILSIN,

      SÜRGÜN SEVKLER YASAKLANSIN, TECRİT KALDIRILSIN,

       HALK ÇOCUKLARI UYUŞTURUCUYLA, ÇETELERLE, FUHUŞLA, KUMARLA ZEHİRLENMESİN,

       FAŞİZMİN YASAL ZORBALIKLARINA SON VERİLSİN,

       KOMPLOLARLA, İTİRAFÇILARIN YALAN BEYANLARIYLA TUTUKLANANLAR SERBEST BIRAKILSIN taleplerimizi haykırıyoruz bugün."

Yine yürüyüş sonuna gelindiğinde ise; davul zurna eşliğinde halaylar çekildi.

Ve bitiş konuşmasında;1 Mayıs; Emperyalistlere ve İşbirlikçi katillere kinimizi büyüttüğümüz gündür.

Emperyalist

-İşgallere,

-Irkçılığa,

-Yozlaşmaya,

-Yabancılaşmaya,

-Yoksulluğa,

-Demokratik Hak ve Özgürlüklerimizin GASPLARINA

Karşı SORULACAK HESAP, KURULACAK YENİ BİR HAYAT İÇİN alanlarda olduk...

EKMEK ve ADALET MÜCADELEMİZİ ZAFERE TAŞIMAK İÇİN ALANLARDAYIZ Bugün...

 Depremde, selde, fabrikada, madende, trende, işkencede katledenlerden; Emperyalist saldırganlığa, işgallere, Ortadoğu’da Suriye’de, Irak’ta Filistin’de kardeş halklarımızın kanını dökenlerden hesap sormak için 1 Mayıs’ta yürüdük!"

Yaşasın Emekçi Halkların Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs. Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününüzü kutluyoruz" denilerek bitirildi.

Tüm Yürüyüşe katılan halkımıza teşekkür edildi.

Toplam 80 kişinin katıldığı 1  Mayıs İngiltere’de de coşkuyla kutlandı.
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.