1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İngiltere’de Türkiye'deki Kuyu Tipi Tecrite Karşı 219. Gündür Açlığı ile Direnen Devrimci Tutsak Nurettin Kaya İçin Londra'da Masa Açıldı

Türkiye'deki Kuyu Tipi Tecrite Karşı 219. Gündür AÇLIĞI ile Direnen Devrimci Tutsak Nurettin KAYA İçin Londra'da Masa Açıldı.

Londra'da, 25 Mayıs Cumartesi günü Türkiye'deki S,R,Y Kuyu Tipi Hapishanelere Karşı Ölüm Orucu Direnişinin 219. Gününde Olan Nurettin KAYA için açılan masada 100'ü aşkın İngilizce ve Türkçe bildiri verildi ve pankart açıldı.

Bildiride "... Tutsaklara saldırı, tüm halka saldırıdır. Tutsakların teslim alınması tüm halkın teslim alınmasıdır. Faşizm bunun için saldırıyor.  Bizler de bunun için direnmeli, direnişler sahiplenmeli Kuy Tipi Hapishanelere karşı örülen BARİKATI BÜYÜTMELİYİZ!

TECRİT İŞKENCEDİR TECRİTE DERHAL SON VERİLMELİDİR!

DEVRİMCİ TUTSAKLAR TESLİM ALINAMAZ!

F TİPİ TECRİTİ YENDİK; S, R, Y TECRİT HÜCRELERİNİ DE YENECEĞİZ!" denilen bildiride, Nurettin Kaya için mail yollamak ve telefon etmek için Kurumların iletişim bilgileri de verildi.

Bolu F Tipi Hapishanesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : 0(374) 245 12 01 / 0 506 600 61 14, E Posta : [email protected]

TC Adalet Bakanlığı İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : 90 (0312) 417 77 70, E-Mail: [email protected]"

Devrimci Tutsakların resimlerinin yer aldığı pankartta, İngilizce olarak; "Politik Tutsaklara Özgürlük! Ölüm Orucunda Olan Nurettin Kaya’nın Hayatı Kritik Durumda" Türkçe Olarak ise; "Türkiye'de S, R, Y Tecrit Hücrelerine Karşı Direniş Büyüyor! "Özgür Tutsaklar Yalnız Değildir!". "Oktay Kelebek ve Grup YORUM emekçisi Cem Dursun, Cemil Kurt ve Alişan Gül'de arkadaşlarının “kuyu tipi olmayan” bir hapishaneye sevk edilene kadar Süresiz Açlık Grevinde!" yazıları yer aldı.

Londra'da Türkiyelilerin en yoğun yaşadığı Edmonton mahallesinde açılan masada, Dünya devrim şarkıları ve Grup Yorumdan Umut ve Direniş marşları çalındı.

Cephe'nin kızıl flamasının yanı sıra, direnen Filistin halkının bayrağı ve enternasyonalist devrimci CHE'nin resminin "Hasta Siempre-Zafere Kadar" sözlerininde yer aldığı bayrak dalgalandırıldı.  ABD'yi, NATO'yu, AB'ni ve İsrail Siyonizminin kanlı katliamcı yanını teşhir eden dövizlerin de yer aldığı masa 1 saat sürdü.

  İngiltere Halk Okulu Temsilciliği

26 Mayıs 2024Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.