1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk Sineması Açıklaması: Ülkemizin Hapishaneler Tarihi Direnişler Tarihidir

Şüphesiz bu direnişler tarihini yaratan ve ülkemizde hüküm süren sürekli faşizmin devrimcileri tecrit edip yalnızlaştırma, imha edip halktan koparma politikalarına karşı hiçbir koşulda teslim olmayan özgür tutsaklardır.

 

1984 yılında tek tip elbiseye karşı Metris Hapishanesini bir direniş odağına çeviren Özgür tutsaklar, tek tip elbise dayatmasını 4 şehit vererek geri püskürtmüş, 1980 Askeri faşist cuntasının teslim alma politikalarını boşa çıkartmıştır.

 

1996 yılında Eskişehir tabutluğuna karşı yapılan Ölüm orucu direnişinde ise özgür tutsaklar "tabutluk" dayatmasını reddetmiş ve 12 şehit verilerek direniş zaferle sonuçlanmıştır.

 

Yıl 2000'leri gösterdiğinde ise Nato'nun "Ya düşünce değişikliği ya ölüm" kararının ülkemizde uygulanabilmesi için yapılan F tipi hapishanelere karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir direniş başlatılarak tam 6 yıl 3 ay 2 gün, 75 ay, 326 hafta 3 gün,

2286 gün, 25 mevsim sürdü. Ve tam 122 şehit verilerek kazanıldı.

 

Faşist AKP iktidarının halkın sindirilmesi ve baskı altında tutabilmesi için önünde en büyük engel olarak gördüğü devrimcileri bugün "Kuyu tipi" "Sessiz Tabut" olarak adlandırılan S,R,Y tipi hapishanelere kapatarak devrimcileri ve devrime olan inancı boğmak, ideolojik kuşatmayı derinleştirmek, Emperyalist Faşist terör ve saldırılarını meşru haline getirmektir.

 

Bugün ülkemiz hapishanelerinde direniş Özgür Tutsaklar tarafından devam ederken, Özgür Tutsak Nurettin Kaya Kuyu tipi hapishanelerin kapatılması talebiyle 220. günü geride bıraktı.

 

Nurettin Kaya'nın sağlık durumu her geçen gün kötüye doğru giderken, şu an 40 kiloya yaklaştı ve bacaklarında yanma, sol bacağında ödem var. Ayaklarındaki yanma nedeniyle geceleri uyumakta zorlanıyor. Mide bulantısı ve kusma hissi var ve ağzında yaralar bulunmakta.

 

Ölüm orucu ve açlık grevlerini yapanların beyin fonksiyonlarını korumak için gerekli olan B1 vitamını kendisine hapishane idaresi tarafından parayla satılıyor.

 

Nurettin Kaya'nın talepleri kabul edilmeli ve derhal arkadaşlarının yanına sevk edilmelidir.

 

Nurettin Kaya'nın başına gelecek her şeyden hapishane idaresi ve Adalet Bakanlığı sorumludur.

 

Nurettin Kaya Onurumuzdur!

 

Halk Sineması olarak Ülkemizdeki faşizmin devrimcileri teslim alma aracı olarak gördüğü S,R,Y Tipi tabutluklarına karşı direnen Ölüm Orucu direnişçisi Nurettin Kaya'nın yanındayız!

 

Talepleri Derhal Kabul Edilsin!

 

Halk Sineması[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.