1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorumun Selanik Konserleri Coşkuyla Tamamlandı

17 Mayıs Cuma akşamı Yunanistan Selanik’te işçilerin işgali ve üretimi yürütüyor olmasının 11.yılının kutlandığı Bio.met fabrikasında Grup Yorum da davetli olarak sahne aldı.

19 Mayıs Pazar gecesi ise Selanik Aristotelus üniversitesi Politeknik fakültesi Grup Yorum un coşkusuyla, sloganlarını haykırıyordu. Bu sahada yapılan konser kimi zorluklar asılarak başarılıyordu. Halk cephelilerin çağrısıyla bir süredir bu konseri örgütlemeye girişen sol ve anarşist kimi grupların içinde olduğu komite bu konseri başarıyordu. Üniversiteler içinde bu tür etkinlikler polisçe engelleniyor, yaptırılmıyordu. Fakülte o gün kapalı olacaktı. 19mayisi pontus katliam günü ilan eden sağcı/faşist çevrelerin hareketliliği gün boyu sürüyordu. Ve sayılabilecek zorluklar, riskler göğüsledi ve aşıldı.  Örneğin polis müdahalesini kırmak ve fakültenin açık kalmasını sağlamak için üniversite öğrencilerinin dünya genelinde yürüttüğü Filistin için üniversite işgali bilinçli olarak politeknik fakültesinde de konserin 1 gün öncesinden başlatıldı, konserin ertesi günü tamamlandı. Bu yüksek bir sahiplenmeydi. Böylece polis müdahalesi ve fakülte kapalı kalırsa doğacak sorunlar bertaraf edilmiş oldu.

Konser gece 21.30 civarı başladı. Meydan düzenlemesinde sarı büyük halk cephesi yıldızının üstene yunanca Haklıyız Kazanacağız yazan ve Filistin silahlı direnişine desteği temsil eden bir Filistin bayrağı yerleştirilen bir pankart ayrıca Filistin bayrağı motifi üstüne " Filistin silahlı direnişine zafer!

Soykırım durdurulsun! Filistin’e özgürlük " yazan Halk Cephesi imzalı pankartlar yerleştirildi. Halk cephesinin ve 2 örgütün daha stantları vardı. Konser programında önce Yunanlı bir grup sahne aldı. Yunanlı grup programını tamamlamaya yakın Türkiye ve Kürdistanlı politik tutsaklarla dayanışma komitesi adına bir konuşma yapıldı. Yunanlı grup programını tamamlayınca Grup Yorum sahne aldı. Yaptıkları konuşmada halkların direnişi karşısında emperyalistlerin ve çomarlarının yenileceklerini, Filistin direnişinin kazanacağı ve mücadeleyi büyütme esasları daha öne çıkıyordu. Yorumun programı boyunca coşku iyice yükselmiş, sloganlar, oyunlar, halaylarla program sürdürülüp tamamlandı.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.