1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum: Şarkılarımızı Filistin İçin Söylüyoruz” Başlığı Altında Suriye’deki Son Konserimizi Şam’da Gerçekleştirdik

 30 Nisan Salı günü Grup Yorum olarak Şam Devlet Konservatuarında yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla Filistin halkı ile dayanışma konserimizin üçüncüsünü gerçekleştirdik.

 Amerika İkinci Paylaşım Savaşından bugüne 37 ülkede 20 ile 30 milyon halkı katletti. Son 7 ayda 33 binden fazla Filistinli katledildi. ABD BAŞKANI HARRY TRUMAN 1947 DE YAPTIĞI AÇIKLAMASINDA “ABD SİSTEMİ BİR DÜNYA SİSTEMİ OLMADAN YAŞAYAMAZ” DEMİŞTİR. İşte bu açıklama yaşanan bütün gerçekleri açıklıyor. 1945’te başlayan askeri, kültürel, ekonomik ve ideolojik savaş bugün hala sürmekte. Asya’dan, Latin Amerika’ya, Latin Amerika’dan Ortadoğu’ya ve Afrika ülkelerine kadar Amerika’nın girmediği ve yeraltı yerüstü zenginliklerini yağmalayıp sömürmediği toprak parçası kalmamıştır. Savaşlar iki cepheden yürümüştür. Askeri ve ideolojik. Bir yandan Vietnam’da, Irak’ta, Afganistan’da bugün Suriye’de, Filistin’de olduğu gibi açık işgallerle girmiştir, diğer yandan ise işbirlikçilerini yaratarak, ideolojik propaganda ile yani gizli işgallerle girmiştir. Açık işgallere hala başvursa da bugün savaşın ağırlığını ideolojik ve kültürel alana taşımış durumda. Yeni dünya düzeni diye de tarif edilen “Amerikan imparatorluğu” tek kutuplu dünya ve globalizm söylemleriyle bu imparatorluklarını kabul ettirmek istiyorlar. Asıl amaç dünya halklarını Amerikan hegemonyası altında teslim almaktır. Suriye halkları, Filistin halkları emperyalizme teslim olmadı, olmuyor.

 Grup Yorum olarak tereddütsüz bir şekilde emperyalizme taş atanın dahi yanında olmaya devam edeceğiz. Halep, Lazkiye ve son olarak Şam konserlerinin gerçekleşmesini sağlayan Öğrenciler Birliğine, Yazarlar Birliğine ve Suriye Sanatçılar Sendikasına teşekkür ediyoruz.

 Emperyalizm Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak!

Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!

#Grupyorum Halktır Susturulamaz

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.