1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Halk Cephesi Anti-Emperyalist Cephesi ve Dev-Genç Heyetinin 6. Günü

İşçi ve emekçinin bayramı 1 Mayıs'ı Heyet olarak Suriye'de, direnen orta doğu halklarıyla geçirdik. 1 Mayıs gününe Ulusal Suriye müzesine ziyaret ederek başladık. Suriye'nin Bizans’tan bugüne tarihine gördük.

Müzeden sonra BAS partinin genel merkezinde enformasyon bakanıyla görüştük. Neden Suriye geldiğimizi anlattık ve kendimizi tanıttık. Tekrar gelmek istediğimizi ve direnişi güçlendirmek istediğimizi söyledik.

Orada bulunan bir savaş muhabiri ile görüştük. "Savaş esnasında önümüze iki seçenek vardı. Ya teslim olup sıradan bir gazeteci olacaktık. Ya da halkımıza gerçekleri anlatacaktık ve kalemimizle savaşacaktık. Biz ikincisini seçtik. Ve onurlu olan doğru olan da buydu." dedi. Sonrasında kendisi de bizimle röportaj yaptı ve bizleri Suriye de geleneksel yapılan Gül festivaline davet etti.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.