1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Emperyalizm ve Siyonizm’e Karşı Direnen Orta Doğu Halkları Yalnız Değildir


Dev-Gençliler olarak, Grup Yorum, Halk Cephesi ve Anti-Emperyalist Cephe heyetiyle birlikte Suriye ve Filistin halkıyla dayanışmak için Suriye'ye geldik. Suriye'de, Grup Yorum'un "Şarkılarımızı Filistin için Söylüyoruz" sloganı altında Şam, Lazkiye ve Halep'te gerçekleştirdiği 3 konserden sonra yetkililer ile görüşmeler ve basın ile röportajlar gerçekleştirdik.

Bizi buraya davet eden Yazarlar Birliği ve Öğrenciler birliği ile görüşmelerimiz devam etti. Ayrıca Sanatçılar Sendikası ve Suriye Enformasyon bakanlığı ile görüştük.

Suriye'de Savaş öncesi ve sonrası değişiklikleri, savaş sırasında hayatın sanattan eğitime kadar nasıl her alanda devam ettiğini öğreniyoruz.

Suriye'de 4. Nesil gençlik emperyalizme karşı kendi değerlerini ve kültürünü korumak için büyük bir vatan ve halk sevgisiyle yaşama devam etmiş. Savaş hiçbir zaman üretimi ve umudu bitirememiş. Tam tersi çok daha güçlü kişilikler yaratmış.

Yani emperyalizme Suriye'de hedefine ulaşamadı ve bugün emperyalizmi geri püskürtme onuru Suriye halkına aittir.

Hala tüm zorluklara rağmen, ambargo ve yoksulluğa rağmen vatanlarını terk etmeyen ve emperyalizme direnen Suriye halkına bin selam![blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.