1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin'de "Terör" Listeleriniz Bizi Vatanımızdan Koparamaz Eylemi Gerçekleşti

22 Mayıs Çarşamba günü Berlin'de Türkiye Büyük elçiliği önünde Türkiye İçişleri Bakanlığı'nın oluşturduğu sözde "terör" listelerine karşı bir eylem gerçekleşti.

Eyleme Grup Yorum marşlarıyla başlandı.

Alman polisi keyfi olarak eyleme müdahale etmeye çalıştı. Müzik çalan hoparlörün konsolosluğa çevrilmemesini, hatta ters tarafa yönelik çevrilmesi gerektiğini iddia ettiler. Eğer hoparlör çevrilmez veya müziğin sesi yüzde 25 kısılmazsa hoparlöre el koyacaklarını söylediler. Yüzde 25 kısılmasını ise kendi kulaklarıyla ölçeceklermiş.

Eylemciler bu keyfiliği kabul etmediler ve tartışarak polislere geri adım attırdılar.

Bu tartışma bize bir kez daha haklarımızı bilmenin ve onlara sahip çıkmanın önemini gösterdi. Hakkımızı bilmeseydik polisler bize istediklerini yaptıracaklardı.

Tartışmadan sonra eyleme sloganlarla devam edildi.

Ardından yıllardır terör listesinde bulunan veya yeni alınan eylemciler tek tek isimlerini söyleyerek kısa konuşmalar yaptılar.

Sonunda ise ortak açıklamaları okundu;

Mesut Demirel "Adım Mesut Demirel. Terör listesine alındım. İlk değiliz son da olmayacağız. Yüz yıllardır böyle. Ferman padişahın, şahın ise, özgürlüğümüz bizimdir."

Sevil Sevimli: "Merhaba ben Sevil Sevimli. AKP faşizmi bizi kriminalize etmek ve Vatanımızdan uzaklaştırmak için yarattığı terör listelerinin gri listesindeyim."

Nuri Eryüksel: "Ben Nuri Eryüksel. Bizi bu listelere koyanlar ve onların ağababalarıdır gerçek teröristler, faşistler. Bir işe yaramayacak. Biz vatanımızı seviyoruz, vatanımızdan vaz geçmiyoruz. Gerçek teröristler bütün o kravatlılar ve saraylarda oturanlar ve onların ağababalarıdır."

Sonnur Demiray: "Merhaba ben Sonnur Demiray Ben de gri listeye alındım. Onun için buradayım.

Hasip Kıvrakdal: " Ben Hasip Kıvrakdal. Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile mücadele merkezinde bir emekçi olarak mücadele ettiğim için listeye alındım."

Veli Eren: "Adım Veli Eren Katliamcı, ahlâksız, katil AKP faşizminin terör listesine ben de alındım."

Faruk Ereren: "Ben Faruk Ereren. Devrimciyim o nedenle kırmızı listeye alındım. Gerçek teröristlerin bizi terörist ilan etmesi hiç bir anlam ifade etmez. Er geç gerçek teröristleri yargılayacağız."

Azad Mehmet Gömül: "Adım Azad Mehmet Gömül. Ben de AKP faşizminin terör demagojileri sonucu üzerine yayınlanan terör listelerinin gri listesindeyim."

Ayşe İçpınar: "Merhaba ben Ayşe İçpınar. Içişleri Bakanlığının terör listesindeyim. Bu listeleri tanımıyoruz. Gerçek teröristler devrimcileri yargılayamaz ve bugün o terörizmin temsilcisi olan Türkiye konsolosluğun önündeyiz. Bunun için buradayız. Listeleriniz bizi yıldıramaz.

Deniz Yıldız: "Ben Deniz Yıldız Bugün bizi terörist ilan eden kurumun önündeyiz. Asıl teröristlerin önündeyiz. AKP faşizmi ve Alman devleti ortak bir şekilde bizi listelere aldılar, başımıza ödül koydular. Asıl terörist bugün karşımızdaki binadakilerdir."

 

Şükriye Akar: "Ben Şükriye Akar. Ben de gri listeye alındım. Sanırım 2 ay önce alındım bu listeye. Bu Gri listeniz meşru değildir. Yasal hiç değildir. Uluslararası bütün hakları ve yüzyıllarca kazanılmış ve kan revan içinde kazandığımız hakları ayaklar altına almaya çalışıyorsunuz ama başarmayacaksınız. Ne bizi bu gayrı meşru listelerinizle yıldırabilirsiniz ne de bizi korkutabilirsiniz. Sizin listeleriniz yok hükmündedir. Gerçek terörist sizsiniz."

Berfin Özder: "Herkese Merhaba Ben Berfin Özder ben de birkaç ay önce içişleri bakanlığının haksız hukuksuzca hazırladığı, devrimcileri demokratları kendine muhalifleri koyduğu Terör listesindeyim. Bizler bu terör listelerini tanımıyoruz. Devrimcilerin demokratların teröristler tarafından terör listelerine alınmasını tanımıyoruz. Bu yüzden buradayız. Berlin'de konsolosluk önünde eylemimizi yapıyoruz. Biz diyoruz ki; baş terörist bizi bu listelere alanlardır. İçişleri bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunu bir kez daha haykıracağız."

Okunan ortak açıklamada ise bu listelerin amacına ulaşmayacağını, devrimci ve demokratları vatanlarından koparamayacaklarına vurgu yapıldı.

Eylem sloganlar ve marşlar ile devam etti.

Sonlara doğru Almanca bir basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında da listelerin amacı anlatıldı ve bu hukuksuz Anti-Demokratik listenin kaldırılması talep edildi.

Ayrıca listeye alınan ve Avrupa da yaşayan hatta vatandaş olan insanların ismini alman devletinin ilettiği iddia edildi. Bu iddianın altını ise alman devletinin Türkiye faşizmi ile yaptığı sürekli iş birliği ve devrimci pazarlığı dolduruyordu.

Bu iş birliğine son verilmesi talep edildi ve bu neden ile konsolosluk eyleminden sonra Almanya İçişleri bakanlığı önünde de bir eylem gerçekleşti.

Terör listelerine alınan bu insanlar tamamıyla Avrupa'da faşizme karşı yaptıkları Demokratik faaliyetlerinden dolayı terörize ediliyorlar, başlarına ödül konuluyor, yaşam güvenceleri tehlikeye atılıyor.

Yaptıkları bu cüretli eylem ise bu saldırılara karşı güçlü bir cevap oldu.

Eylem boyunca "Vatan Bizim Halk Biziz Kahrolsun Listeleriniz!" , "MİT'iniz İtiniz Bizi Yıldıramaz!" Ve "Yaşasın Mücadelemiz" gibi sloganlar atıldı.

Eylemin sonunda ise büyük bir coşku ile halaylar çekildi.

Eylemciler listelere sloganları ile karşılık verdiler. Toplam 25 kişi katıldı eyleme.

TERÖR LİSTELERİ HUKUKSUZDUR, ANTİ-DEMOKRATİKTİR VE DERHAL KALDIRILMALI!

LİSTELERİNİZ BİZİ VATANIMIZDAN KOPARAMAZ!

VATAN BİZİM, HALK BİZİZ KAHROLSUN LİSTELERİNİZ!


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.