1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç: S-R-Y Tipleriyle Bizi Teslim Alamazsınız

Türkiye faşizmi devrimcileri teslim almak için her yolu denemeye devam ediyor. 1980'lerde Tek Tip Elbise ile, 1996'larda Tabutluklarla, 2000-2007'lerde F tipleri ile...

Şimdi ise devrimci tutsakları S-R-Y denen kuyu tipi hapishanelerle teslim almaya, düşüncelerinden vaz geçirmeye çalışıyor. Ancak Türkiye faşizmi de çok iyi biliyor ki biz tarihimiz boyunca bu saldırılara boyun eğmedik. Bizim her saldırıya bir cevabımız oldu. Bugün de Özgür Tutsaklarımız tarihimizin ışığında faşizme karşı taarruzdalar.

Nurettin Kaya tam 215 gündür faşizmin bu saldırılarına karşı açlığıyla barikat olmuş durumda. 40 kilolara düşmüş bedeniyle faşizmin S-R-Y hapishanelerini başlarına çalmaya devam ediyor.

S-R-Y Tipi Hapishaneler Bir NATO Projesidir!

AKP faşizmi, emperyalizmin desteği ile ülkemizdeki baskıları ve tutuklamaları had safhaya çıkarmıştır. 80 yaşındaki ana-babalarımızı, hasta yoldaşlarımızı tutsak ederek halka göz dağı vermek istiyor. Haksız hukuksuzca komplolarla tutuklanan devrimcileri ise hapishanelerde bu kuyu tipi hapishaneler bekliyor.

S, R, Y Tipi Hapishaneler, devrimcileri diri diri mezara koyma projesidir. Devrimcilere yönelik tecriti arttırarak onları hem fiziken hem psikolojik olarak teslim alma projesidir.

Ancak tüm bu projeleri yıllardır uygulayamamalarının, hayallerini çöpe atmalarının tek bir sebebi var. DİRENİŞ. Yıllardır devrimci tutsakların gerek içerde, anne-babalarının ve yoldaşlarının gerek dışardaki direnişi emperyalizmin bu hayallerinin gerçekleşmemesinin sebebidir. Çünkü yenilmeyen ve yenilmeyecek olan tek komutan direniştir.

Bugün için de tabi ki bunlar geçerli. Nurettin Kaya'nın kuyu tipi hapishanelere karşı başlattığı ölüm orucu direnişini ancak sahiplenme ile hep birlikte zafere taşıyabiliriz. Özgür tutsaklar direnerek görevlerini yerine getiriyor. Bu konuda dünyada eşi benzeri görülmemiş direniş örnekleri yarattılar. Bizlere düşen de bu direnişi sahiplenmektir.

Nurettin Kaya başta olmak üzere Özgür Tutsakların direnişlerini sahiplenmek geleceğimizi sahiplenmek ve halkın teslim alınamayacağını da söylemek anlamına geliyor.

Nurettin Kaya'nın talepleri bizimde taleplerimizdir. Bu nedenle bulunduğumuz her ülkede direnişi anlatarak, tecriti teşhir ederek, bu hapishanelerin insanları diri diri gömmek olduğunu anlatarak kazanabiliriz. Herkesi başta Nurettin Kaya olmak üzere tüm Özgür Tutsaklarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz.

YAŞASIN ÖLÜM ORUCU DİRENİŞİMİZ!

NURETTİN KAYA’NIN TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

TECRİT İŞKENCEDİR, TECRİTE SON!

S,R,Y TİPİ HAPİSHANELER KAPATILSIN!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.