1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Duesseldorf’ta Özgül, İhsan ve Serkan'ın 29 Mayıs Tarihli Duruşması Görüldü

Almanya Duesseldorf’ta Özgül, İhsan ve Serkan'ın 29 Mayıs Tarihli Duruşması Görüldü

2 sene önce Almanya'da devrimci faaliyetlerinden dolayı tutuklanan ve yaklaşık bir senedir Duesseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesinde davaları süren devrimci tutsaklar Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli'nin 29 Mayıs 2024 tarihli duruşmaları görüldü.

Duruşma; Mahkeme heyeti tarafından Türkiye ile ilgili bilirkişi olarak çağrılan Profesör Burak Çopur'a yönetilen sorularla başladı. Savunma ekipleri sırayla sorularını sordular.

Sorulan sorularda Türkiye'nin siyasal yapısı, azınlıkların durumu, katliamlar, mafya-devlet ilişkisi, hak gaspları, adaletsizlikler vb konulara değinildi.

Çopur, gizleyemediği AB, NATO ve "batı" hayranlığına rağmen Türkiye'deki hak gasplarını, devlet terörünü, yolsuzlukları, katliamları tek tek anlattı.

Faşizm kavramı yerine ısrarla otokrasi ve totalitarizm kavramlarını kullanan Çopur'un yaklaşık 4 saat boyunca verdiği cevaplar arasında öne çıkan ifadeler;

-Türkiye'de demokrasi ve hukuk devleti yoktur

-Türkiye'deki hak gaspları ve baskılar, devlet görevlilerine yönelik cezasızlık kültürü ve katliamlar -Tayyip Erdoğan ile başlamadı. Tam tersi Cumhuriyetin kuruluşundan ve hatta Osmanlı'nın son dönemlerinden beri vardır. Dolayısıyla bu sorunlar tekil sorunlar değil, yapısal sorunlardır.

-Türkiye'de militan mücadeleyi yaratan devletin yapısal adaletsizlikleridir

-Türkiye'de öldürülmek, tutuklanmak ve haksızlığa uğramak için illegal örgüt üyesi olmak gerekmiyor. Muhalif bir müzik grubu kurmak bile baskı görmek için yeterlidir

-Erdoğan; Demokratikleşme yoluna gidemez çünkü demokratik bir ülkede yargılanıp ceza alır. O yüzden baskıyı arttırmak zorunda, bu ise her türlü mücadele biçimin de güçlenmesi anlamına gelecektir

-Türkiye'de yerel seçimlerdeki zaferlerden yola çıkarak sistemin değişeceğini düşünmek, abartılı olur. Ben daha çok çöken bir devlet yapısı ve kaos ortamı öngörüyorum

Heyetin bizzat çağırdığı Bilirkişi, 129b davaların ön koşulu olan "yabancı bir yasa devleti ve temel haklara saygı gösteren devlet “in olmadığını defalarca vurgulamıştır. Dolayısıyla mahkeme heyeti kendi getirdiği bilirkişi ile kendi kurduğu mahkemenin, kendi belirlediği kurallara dahi aykırı olduğunu ispatlamıştır.

129b davaları keyfidir. Almanya Emperyalizmin Türkiyeli devrimcilere açtığı davaların tamamı yasal zorbalıktır. Yalnız bununla kalmıyor, yasal zorbalığın dahi çizdiği sınırların dışına çıkarak faşizmin hukukunu bile çiğniyor.

Başta Adalet Bakanı Marco Buschmann, Heyet Başkanı Bachler ve Savcı Setton olmak üzere Alman Emperyalizmine sesleniyoruz; Devrimcileri yargılanmaktan vazgeçin. Özgül, İhsan ve Serkan'ın tutukluluk hallerine derhal son verin! Onları tutsak ederek kendi kanlı ellerinizi gizleyemezsiniz.

Devrimci avına harcadığınız zamanı, Soykırım yapmakla yargılandığınız davaya ayırın!

Özgül, İhsan ve Serkan'ın OLG Duesseldorf’ta görülecek bir sonraki duruşmaları 11 Haziran 2024 tarihinde saat 13:30'dadır. Tüm halkımızı Özgül, İhsan ve Serkan'ı sahiplenmeye, mahkemeye katılmaya çağırıyoruz.

 

Özgül, İhsan ve Serkan Serbest Bırakılsın!

Faşist 129 Yasası Kaldırılsın!

Devrimciler Değil, Eli Kanlı Halk Düşmanları Yargılansın!

Faşist 129ab Yasaları Kaldırılsın Komitesi

29 Mayıs 2024[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.