1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi 30 Mart Kızıldere ve Şehitleri Anma Ve Umudun Kuruluş Yıldönümünü Kutlandı

               Yunanistan Halk Cephesi 30 Mart Kızıldere ve Şehitleri Anma Ve Umudun Kuruluş Yıldönümünü Kutlandı

                31 Mart’ta Yunanistan Halk Cephesi olarak 30 Mart 17 Nisan Şehitleri anma ve umudun kutlaması yapıldı. Program 30 Mart Kızıldere şehitleri ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşuyla başladı.

                Büyük direnişimizin Ölüm Orucu gazimiz, Parti açıklamasını okudu. Parti açıklamasının hepimize yapılan vurguda ‘’her alanda ustalaşacağız, taşa tohum ektik, mağdur değil, muzafferiz’’ sözleri hepimize ışık olduk. Bu ışıkla daha çok ‘’ ustalaşarak’’ faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Ardından hazırlanan uzunca bir sinevizyonla 52 yıllık onurlu geçmiş tarihimizi, 1000 yakın şehitlerimizi, tarihimizin köşe taşlarını, THKP-C den, Devrimci Sol’a, Devrimci Sol’dan DHKP-C’ye partimizin geçmiş tarihini ve Mahir’den Dayımıza Önderlerimizi bir kez daha izleyerek onları anarak izledik. Önderlerimiz her zaman elimizde meşale olup yolumuzu aydınlatacaklar. Kızıldere’den Meriç’e, Meriç’ten Çağlayan’a kanla yazılan Şehitlerimizin tarihini izledik. Şehitlerimizden öğrendiklerimizle Yaşama, kavgamıza daha çok sarılacağız.

 Daha sonra Nazım Hikmet’in ‘’Sıra neferi’’ şiiri okundu. Nazım’ın dediği gibi ‘’Sıra neferi olarak’’ sıramızda olacağız. Harika, Burak hep yanımızda olacak. Onlarda ‘’Sıra neferiydi, bir adım öne çıktılar. Bizlerde ‘’Sıramızı bekleyeceğiz…’’.

                Etkinliğimiz topluca marşlarımızı ve türkülerimizi söyleyerek devam etti. En son ‘’Oy dere Kızıldere’’ ‘’Şu Dersimin dağları’’ Bize ölüm yok’’, Haklıyız Kazanacağız’’ marşlarımızı söyledik., Bu tarihi marşlarımız hepimize güç verdi.

En son hep birlikte sloganlarımızla etkinliğimizi bitirdik.[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.