1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD’lı Hasta Tutsak Melek Akgün’den Mektup: Hukuksuz Bir Biçimde Tutuklandım, Sesimi Her Yerde Duyuracağım

AKP faşizminin 6 Şubat komplosu ile tutukladığı devrimci demokratlardan biri de TAYAD’lı Aileler’den Melek Akgün’dür.

Melek Akgün, ileri derecede kronik hastalıkları bulunan ve sürekli olarak ilaç kullanması gereken bir hasta tutsaktır.

Akgün, komplo ile tutuklanması ile yaşadığı adaletsizlikleri ve keyfilikleri TAYAD’a yazdığı mektup ile kamuoyuyla paylaştı.

TAYAD’lı Aileler’den Lerzan Caner, Melek Akgün’ün mektubunu okuyarak tüm halkımıza ulaşmasını sağladı.

Melek Akgün’ün mektubu şu şekildedir:

"Sizin de bildiğiniz gibi birçok hastalığım var. İsterseniz önce hastalıklarımdan bahsedeyim.

Kalp hastasıyım, kalbimde beş adet stent var. Kalp kapakçığım %38 (yüzde otuz sekiz) oranında çalışıyor.

Böbreğimin biri yok, biri de %38 (yüzde otuz sekiz) çalışıyor.

İleri derecede koah hastasıyım. Tutuklanmadan bir ay önce makine vermişti doktor, sabah akşam makineye bağlanıyordum.

Kronik bronşitim var. Yüksek tansiyon ve şeker hastasıyım.

İleri derecede kemik erimem var, herhangi ufak bir darbede kemiklerim kırılıyor. Sizin de bildiğiniz gibi bir sene içerisinde iki kez omzum, bir defa ayağım kırıldı. Kemiklerim cam kemiğe dönüşmüş. Bu yüzden kırılmalar oluyor.

İleri derecede iltihaplı eklem romatizmam var. Kolesterolüm var, kronik bronşit ve alerjim var. Nedeni bilinmeyen morluklar oluşuyor vücudumda. Sol kulağım ağır işitiyor. Her iki gözümde katarak var. Diş etlerimde çekilme var. Beyin damarlarımda çekilme tehlikesi var.

6 Şubat günü saat 19.00'da evim basıldı ve gece 23.00'e kadar evim arandı. Evimin altını üstüne getirdiler. Gözaltı sürecim boyunca ilaçlarımı düzenli kullanamadım. Her hastaneye gidiş dönüşlerde işkence gördük. Ters kelepçeyle başımızı yere eğerek işkence yaptılar. Kollarımızın kırıldığını hissettik resmen. Dört gün gözaltında kaldım, ardından 9 Şubat günü adliyeye çıkartıldık ve tutuklandım.

Silivri'ye gece 2'de vardık. Hepimizi kötü bir odaya koydular. Yani gözaltına alındığım ilk andan itibaren yaşadığım işkence hapishanede devam etti.

Hücrelere götürüldükten sonra saatlerce yatak vermediler, sıcak su vermediler ve bu 10 gün boyunca sürdü. Sonrasında gardiyanlar tarafından apar-topar kelepçeli şekilde ringe bindirildiğimizde hiçbirimiz nereye gideceğimizi bilmiyorduk. Ringdeki rütbeli askere kalp hastası olduğumu defalarca söylememe rağmen ilaçlarımı vermediler. Sonra bir gardiyan gelip hiç kullanmadığım bir ilacı 'ya bunu alırsın ya da ilaç yok!' diyerek vermeye çalıştı ve bırakıp gitti. Kayseri'ye kadar ilaçlarımı kullanamadım.

Son bir haftadır tansiyonum çok yüksek, 18'den aşağı düşmüyor. Bir gece yarısı fenalaştım, titremeye başladım. O anda kalbimle ilgili bir sorun olduğunu anladım. Gece 2'yi geçiyordu, kampüs hastanesine götürüldüm. İlk başta tansiyon, kalp rahatsızlığım olduğu için kelepçe takmadılar. Sonra benim adli değil siyasi tutsak olduğumu anlayınca ringin içine girip zorla kelepçe taktılar. Hastaneye gittiğimde bir kadın doktor geldi, belli ki yeni uykudan kalkmış, bu durum O'nu rahatsız etmiş. Kelepçemi açmadan beni muayene etmek istedi. Ben de 'bu şekilde muayene olmayı kabul etmiyorum' deyince tartışmaya başladık. 'Ya böyle tedavi olursun ya da gidersin' diye tehdit etti. Bana dönüp 'aptal mısın, neyi anlamıyorsun?' dedi. Bu konuda hakkında suç duyurusunda bulundum.

Hukuksuz bir biçimde tutuklandım, komplo kurulmak isteniyor. Bu komployu boşa çıkaracak, sesimi her yerde duyuracağım.

Mektubumun sonuna geldim. Herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum."

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.