1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD: Kuyu Tipi Hapishanelerin Kapanmasını ve Özgür Tutsakların Taleplerinin Kabul Edilmesini İstiyoruz

TAYAD’lı Aileler, faşizmin devrimci Özgür Tutsakları teslim almak, tecrit etmek için açmış olduğu S-R-Y Kuyu Tipi Hapishanelere karşı ölüm orucu ve Süresiz Açlık Grevi eylemi yapan tutsakların sesi oldu.

TAYAD adına 9 Nisan’da açıklama yapan ve aynı zamanda ölüm orucu direnişçisi Nurettin Kaya’nın görüşçüsü olan Lerzan Caner şu sözlere yer verdi:

“Merhaba; biz TAYAD'lı Aileler, Y-S-R Kuyu Tipi Hapishanelere karşı mücadele ediyoruz. Bunların kapanmasını istiyoruz.

Çünkü buralarda hiçbir canlı yaşayamaz. Güneş yok, hava yok, insan sesi yok.

Ben Nurettin Kaya'yı Erzurum Dumlu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi'nde ziyaret ettim. Bu hapishane karların içinde ıssız bir mezara benziyordu. Öyle bir sessizlik ve ağır bir tecrit vardı ki insanı çıldırtabilir. Sonra, Nurettin Kaya'nın talebi üç arkadaş olarak, yani kendisi Alişan Gül ve Cemil Kurt'la birlikte ailelerine yakın olan ve arkadaşlarının bulunduğu bir hapishaneye sevk edilmekti.

Ama Erzurum Dumlu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi Nurettin Kaya'yı adeta kaçırarak Bolu F Tipi Hapishanesi'ne gönderdi. Burada da Nurettin Kaya'nın sorunları devam ediyor, ilaçlarını alamıyor, şeker vermiyorlar; bayat şeker verdiklerini söylüyor. Ve istediği arkadaşlarının yanında kalamıyor.

Zaten Nurettin Kaya'nın sevkinden sonra da Alişan Gül ve Cemil Kurt Süresiz Açlık Grevine başladılar. Onlar da yine ailelerine yakın ve arkadaşlarının bulunduğu bir hapishaneye sevk olmak istiyorlar.

Nurettin Kaya'nın Talepleri Kabul Edilsin!

Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!"

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.