1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Şişli Direnişi Adaletsizlikle Dolu 1.600 (bin altı yüz) Günü Geride Bıraktı


İşçi düşmanı CHP’li Şişli Belediyesi’nin eski başkanı Muammer Keskin’in haksız ve hukuksuz bir biçimde işinden attığı Turan Aktaş, işi ve emeği için sürdürdüğü Şişli Direnişi’nin 1.600’üncü gününü 1 Nisan’da geride bıraktı.

İşçi düşmanlığı, hukuksuzluk ve adaletsizlikle geride kalan 1.600’üncü günde de direniş alanından açıklama yapan Turan Aktaş, “Söz verdiniz, sözünüzde durun” diyerek CHP’li yönetime yönelik açıklamada bulundu.

Direnişin günlük yayınlandığı Şişli Direnişi X (Twitter) sayfasında yayınlanan videoda T. Aktaş şu açıklamada bulundu:

“Merhaba sevgili halkımız; bugün (1 Nisan) Şişli Direnişi'mizin 1600'üncü günü, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndaki oturma eylemimizin de 10'uncu ayına girdik, 1 Nisan'dan itibaren.

Dün yerel seçimlerde CHP ülke genelinde, birçok yerde zaferlere ulaştı. Ama halâ ortada bir haksızlık, bir mağduriyet var. Şişli Belediyesi'nin yaratmış olduğu, eski başkanı Muammer Keskin tarafından yaratılmış bir mağduriyet var; 1600 gündür işimi istiyorum.

Özgür Özel ve Özgür Çelik burada bir söz verdiler, 'işini vereceğiz' diye. Evet, bekliyorum işimi almak için. Özgür Özel dün genel merkezdeki bir açıklamasında şöyle bir cümle kullandı: 'nerede bir mağduriyet varsa, nerede bir haksızlık varsa o kişinin yanında olacağım' diye.

Evet, Özgür Özel, sayın genel başkan; sen de biliyorsun ki bir mağduriyet var. Ve senin eski belediye başkanın tarafından yaratılan bir mağduriyet. İşimi sizden bekliyorum. 'O insanın yanında olacağım' dedin, 'gerekirse önünde olacağım, onunla beraber yürüyeceğim' dedin. Evet, bekliyorum. Yanımda olmanı bekliyorum. Halka nasıl söz veriyorsanız bekliyorum, işimi istiyorum sizden."[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.