1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Kerbela Dergisi Açıklama: Kemal Gün Kızı Beyhan Gün İçin Açlık Grevine Başladı

Ardından 6 Şubat 2024 Günü Kendisi ve Oğlu Uğurcan Tutuklandı!

“ZALİMİN ZULMÜNE KARŞI ÇIKMAMAK, MAZLUMA KARŞI YAPILACAK EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR.”

İmam Hüseyin

Kemal GÜN bilgeliğiyle 74 yaşında hepimize Alevi değerlerine sahip olmanın en temel gereklerini hatırlatıyor. “Zalimin karşısında Hüseyin gibi direnin” diyor... “Yezid soyluların karşısında susmayın, Beyhan gibi hakikati haykırın” diyor. “...HAKLI OLDUĞUN ZAMAN, HİÇ KİMSEYE BOYUN EĞMEYECEKSİN” diyor HZ. ALİ.

Kemal Gün’ün açlık grevi eylemiyle yaptığı ve yapılmasını hatırlattığı da budur. “Saldırı bize değil” diye düşünenler yanılıyorlar. Çünkü bu saldırı başta Aleviler olmak üzere tüm inançlara yapılmış bir saldırıdır, inanç özgürlüğüne yönelik bir saldırıdır.

Kerbela’da katliam sürerken Kufe’de susmak nasıl lanetli bir anlam içeriyorsa bugün susmak ve görmezden gelmek de öyledir.

“Kızım Bırakılana Kadar Direneceğim”

1 Şubat’ta, haksız hukuksuz bir şekilde tutuklanan kızı Beyhan Gün'ün serbest bırakılması için Açlık Grevine başlayan Kemal Gün yaptığı açıklamada;

“Haksız ve hukuksuz bir şekilde kızımı tutukladılar ve Antalya Manavgat S Tipi Hapishanesi’ne sürgün ettiler ve tek kişilik hücrede kalıyor. Sürekli kızıma baskı ve işkence yapıyorlar. Biz Aleviyiz, yolumuzdan dönmeyiz. Biz Kerbela’da Hz. Hüseyin olduk, başımız kesildi. Pir Sultan Abdal olduk, darağacına çıktık. Hallacı Mansur olduk, diri diri derimiz yüzüldü. Hacı Bektaş Veli olduk, ihanete uğradık. Dersim’de Seyit Rıza olduk, Alevi olduğumuz için darağacına çıktık ve soykırıma uğradık. Biz yolumuzdan asla dönmeyiz. Kızımın 28 Mart’ta duruşması olacak, o tarihe kadar açlık grevi eylemini sürdüreceğim, çünkü bana başka bir imkân bırakmadılar. Kızım serbest kalana kadar direneceğim” dedi.

Daha önce oğlunun kemiklerini alabilmek için, mezar hakkı için 90 gün açlık grevi yapan Kemal Gün bugün kızı için yeniden açlığa yattı.

Beyhan Gün Sarıyer Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Zeynep Yıldırım Cemevi’nin başkanıdır. 19 Aralık 2022 tarihinde tutuklanmış ve iki yıllık başkanlığının bir yılını tutsak olarak geçirmiştir. PSAKD şube yöneticiliği yapıp Alevilik inancına, değerlerine sahip çıktığı için tutuklanmıştır.

PSAKD FAALİYETLERİ SUÇ SAYILIYOR!

Dosyasında bir iftiracı itirafçının kolluk kuvvetlerinin işkencesi altında kendisine zorla bir belge imzalatılmış. Bu belge Beyhan Gün ile ilgili ifadeler içermekteydi. Mahkemede aynı kişi Beyhan Gün’ü tanımadığını söylemiştir.

Bir başka iftiracı itirafçı ise uyuşturucu bağımlısı, ne söylediğini bilmeyen bir adam. Kendi babası bile oğlu hakkında mahkemede “ ben oğlumun söylediklerine kefil olamam” demiştir. Tüm güvenilmez tutumlarına rağmen bu itirafçı birilerinin kendini dövdüğünü ama bu kişinin Beyhan Gün olmadığını söylemiştir.

Beyhan Gün’ün dosyasında ki telefon konuşmalarından kaynaklı suçlanıyor. Bu konuşmaların neredeyse tamamı PSAKD şube yöneticileriyle yaptığı konuşmalardır:

 

 -2022 yılında Ankara’da cemevlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılarla ilgili Alevi dernekleri basın açıklaması kararı almıştır. Beyhan Gün’ün bu konuda yaptığı telefon konuşması örgüt üyeliğine delil olarak gösterilmiştir. Saldırının tarihi: 31.07.2022 Basın açıklamasının tarihi: 14.11.2022

-Pendik şube yöneticisiyle derneğin ALEVİLİK kitapları ile ilgili satışı yapılması üzerine yaptığı konuşma ÖRGÜTE FİNANSMAN olarak geçmiştir.

-Türkiye genelinde tüm PSAKD’lerin katılımıyla her yıl Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirilir. Beyhan Gün de kendi cemevinin zakirini bu toplantıya saz çalması için çağırmıştır. Başkanı olduğu cemevinin zakiriyle yaptığı konuşma örgüt üyeliğine delil olarak gösterilmiştir.

-Karayolları Şube Başkanı, Danışma Kurulu içinde gerçekleştirilen PSAKD Kadın Meclisi toplantısına bir kadın olduğu için Beyhan Gün’ü de çağırmıştır: Beyhan bu toplantıya katıldığı için suçlanıyor. Herkesin gözü önünde gerçekleşen, basına yansıyan bir toplantıyı yasadışı bir faaliyet gibi göstermeye çalışıyorlar.

Danışma Kurulu 3-4 Aralık 2022’de gerçekleşmiştir. Beyhan Gün 19 Aralık 2022’de YANİ TAM 15 GÜN SONRA tutuklanmıştır. Aslında örgüt üyeliğine, suç olarak gösterilen şey PSAKD faaliyetleridir.

O ZAMAN SORUYORUZ PSAKD ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK MI SUÇTUR? ALEVİ OLMAK MI SUÇTUR? YOKSA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İSTEMEK Mİ SUÇTUR?

İŞKENCE İLE TUTUKLANAN BEYHAN GÜN

TECRİT ALTINDA TUTULUYOR

İlk tutuklandığında babası savcı ile görüşmüş ve savcı “gelip etkin pişmanlıktan yararlansınlar yarım saat içinde serbest bırakırım, zaten dosya boş” demiştir. Yani Beyhan Gün yarım saat içinde bırakılabilinecek kadar boş bir dosyadan dolayı 14 aydır tutsaktır.

İşbirlikçiliğe zorlamak onlar açısından acizliğin, biz Aleviler açısından haklılığımızın kanıtıdır.

Tutukluluğunun üçüncü ayında hiçbir gerekçe gösterilmeden, haber dahi verilmeden Antalya Manavgat S Tipi Hapishanesi’ne sürgün edilmiştir.

Hapishanede tek tutulmakta ve tecrit işkencesine maruz bırakılmaktadır. Hapishane idaresi durmadan görüş cezası vermekte ve tecridi yoğunlaştırmaktadır.

BEYHAN GÜN’ÜN BABASI KEMAL AMCA

KIZININ ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN AÇLIK GREVİNE BAŞLAMIŞKEN TUTUKLANDI

İstanbul PSAKD Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cem evi Başkanı Kızı Beyhan Gün’ün serbest bırakılması için babası Kemal Gün süresiz açlık grevine başlamıştı. 6 Şubat'ta başlatılan operasyon ile gözaltına alınan Kemal Gün 80 yaşında olmasına rağmen acizce tutukladılar. Bulunduğu Hapishanede Süresiz açlık grevini devam eden Kemal Gün (Kemal Amca) ün talepleri kabul edilerek derhal serbest bırakılmalıdır.

Kemal Gün şu an Sincan 2 No'lu Yüksel Güvenlikli Hapishanesinde tutsak. Kızı Beyhan Gün ise Antalya Manavgat S tipi hapishanesinde tutsak. 6 Şubat günü Kemal Amca’nın oğlu Uğurcan Gün’de tutuklandı. Parasız ve demokratik eğitim için mücadele ederken tutuklandı.

Kaldıkları hapishanele AKP’nin kuyu tipi hapishaneleridir. Tutsaklar koyu tecrit altında. Kuyu tipi diye tarif edilen bu hapishanelerde sadece 1 saat havalandırma hakkı var ki her zaman uygulanmıyor. Tutsaklar hücrelerde tek başlarına tutuluyorlar.

“Güneşi görmek için demir parmaklığa yapışmak gerekiyor. Pencereden elinizi uzatamıyor, yağmura dokunamıyorsunuz.”

Diri diri betona gömmeye çalışıyorlar. Kuyu tipi hapishanelerinde tecrit altında tutsakları delirtmek istiyorlar. Kemal amcayı ve kızı Beyhan’ı yok etmelerine izin vermeyelim.

KEMAL GÜN VE KIZI BEYHAN GÜN DERHAL SERBEST BIRKILMALIDIR!

Beyhan Gün tutuklanmadan önce Alevilere yönelik kapsamlı bir saldırı olan torba yasa çıkarılmıştır. PSAKD şube yöneticileri Danışma Kurulu yaparak bu saldırıları boşa çıkarmanın yollarını aramaktadır. Tam olarak Danışma Kurulu’ndan 15 gün sonra Beyhan Gün tutuklanmış ve aslında tüm Alevilere, Alevi derneklerine bu şekilde gözdağı verilmek istenmektedir.

Bir yandan PSAKD Sarıyer Şube Başkanı Beyhan Gün tutukluyken diğer yanda Sivas Katliamı davasının katilleri afla serbest bırakılıp dava düşürülmüştür. Yani bu tutukluluk Alevilere, Alevi derneklerine yönelik AKP iktidarının yaptığı saldırıların bir parçasıdır. Bu saldırılara karşı Kemal Gün 1 Şubat 2024 tarihinde açlık grevine başlamıştır.

KEMAL GÜN’ÜN DİRENİŞİNİ BÜYÜTMEK VE BEYHAN GÜN’ÜN SERBEST BIRAKILMASI İÇİN GELİN CANLAR BİR OLALIM!

KEMAL GÜN’ÜN DİRENİŞİNİ BÜYÜTELİM VE GÜN AİLESİNİ ZULMÜN ELİNDEN ÇEKİP ALALIM!

KERBELA DERGİSİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.