1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum- Suriye Günlüğü- 1. Gün


Bugün 27 Nisan Cumartesi Günü. Grup Yorum, Anti Emperyalist Cephe, Halk Cephesi heyeti olarak Suriye’deki ilk günümüz.

 

Suriye’de gerçekleştireceğimiz 3 konserde şarkılarımızı Filistin halkı için söyleyeceğiz.

İşgal altındaki Filistin’de sadece son 7 ay içinde katledilen Filistinli sayısı 33 bini geçti.

Filistin halkının mücadelesine destek vermek, mücadelelerini mücadelemiz bilip güç katmak dün olduğu gibi bugün de görevimizdir.

 

ABD Emperyalizmi en vahşi haliyle kan dökmeye, katletmeye devam ediyor. Orta Doğu’da ve tüm dünyadaki Emperyalist kuşatmanın karşısında BİZ VARIZ. Dünya halkları var. Anadolu’dan Suriye’ye, Suriye’den Filistin’e kadar şarkılarımızla emperyalizme karşı direnen halkların yanında olmaya devam edeceğiz.

Suriye’deki ilk günümüzün programında Şam’da bulunan ve aynı zamanda bizi davet eden Yazarlar Birliği binasında farklı Arap ülkelerinin basın mensuplarının katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdik.

Suriye’ye neden geldiğimizi ve düşüncelerimizi bu basın toplantısında açıkladık.

Basın toplantısına emekçimiz Umut Gültekin ABD Emperyalizminin bütün dünyaya yayılma ve hakim olma politikalarından bahsederek başladı.

Umut 33. ABD Başkanı Harry Truman’ın 1946’da “Amerikan sistemi bir dünya sistemi olmadan yaşayamaz” ifadesini paylaşarak ABD emperyalizminin esas hedefinin bütün dünyayı kendi hegemonyası altına almak olduğunu açıkladı. Sorun tek başına emperyalistlerin yeraltı yerüstü zenginliklerimize el koyması değildir. Asıl amaç Emperyalizmin dünya halklarını teslim almasıdır.

Orta Doğu’da ise Anti Emperyalist bilincin yüksek olması ile birlikte ABD Emperyalizmi açıktan bu ülkeleri işgal edememiş İŞİD gibi çeteler aracılığıyla girmiştir. Suriye halkları Emperyalizmin beslemesi olan bu çetelere karşı savaşmış, Emperyalizmin saldırılarına karşı direnmiştir ve bugün de hala direnmeye devam ediyor. Biz de Grup Yorum olarak bir kez daha direnişlerinin yanında olmaya ve Emperyalizme karşı direnişin sesini yükseltmeye geldik.

Basın Toplantısının devamında emekçimiz Sena Erkoç Grup Yorum’un tarihini anlatarak Grup Yorum’un Enternasyonal tarihi ve bu alanda yarattıklarına değindi. Grup Yorum’un nerede emperyalizmin bir kuşatması vardıysa tarih boyunca da günümüzde de orada bulunduğunu ifade etti. Irak’a canlı kalkan olarak gittiğimizi, Filistin’e bizzat şehidimiz Helin Bölek’in gittiğini, Donbass’a 3 defa gittiğimizi ve Suriye’ye ikinci kez geldiğimizi vurguladı. “Dünya halklarının tek dostu dünya halklarıdır” ifadesiyle Emperyalizme karşı “BİZ VARIZ” dedi.

 

TUTSAK HALKIN HUKUK BÜROSU AVUKATLARININ SELAMLARINI İLETTİK

 

Grup Yorum emekçileri olarak konuşmamızı tutsak emekçilerimizin ve avukatlarımızın selamını ileterek sonlandırdık.

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının 2012’de gerçekleştirdikleri Suriye ziyareti sonrası İŞİD’i kendi topraklarımızda “Eğit Donat” projesiyle destekleyen ABD Emperyalizminin işbirlikçisi Türkiye devletine bulundukları suç duyurusu sonrası ve “Suriye halklarının da avukatıyız” söylemi ile birlikte bugün tutsak edildiklerini ve bu dayanışmanın bedelini ödediklerini anlattık.

Emperyalizmin ve faşizmin tüm saldırılarına rağmen Suriye halkıyla bir arada olmaya ve emperyalizme karşı mücadelemizi büyütmeye devam edeceğimizi vurgulayarak sözlerimizi sonlandırdık.

 

Toplantıya Katılan Basın Kurumları:

 

 

 

Suriye Drama Tv

 

Al ahbariya suriye Tv

 

Sana haber ajansı

 

Al bass gazetesi

 

Tişrin gazetesi

 

Suriyana Tv

 

En nahar gazetesi

 

Sefir press

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.