1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum, Halk Cephesi, Anti-Emperyalist Cephe Ve Dev-Genç Heyeti Olarak 29 Nisan'da Lazkiye'de idik

 Suriye Yazarlar Birliğinin, Sanatçılar sendikası ve öğrenciler Birliğinin davetlisi olarak geldiğimiz Suriye topraklarında, Grup Yorum 2. Konserini Lazkiye'de verdi.

Teşrin Üniversitesi'nde gerçekleşen 2 Grup Yorum konserine yaklaşık 1000 kişi katıldı. Çoğunlukla öğrencilerin katıldığı konserde Dev Genç ve Anti-emperyalist Cephe Filistin ve Suriye halklarının emperyalizme karşı verdikleri mücadeleyi selamladılar ve dünya halklarını birleşmeye mücadele etmeyi ve kazanmaya çağrısını yenilediler.

Konser büyük bir coşku ile izlendi. Öğrencilerin, Üniversite yetkililerinin ve aydınların katıldığı konser herkes tarafından çok beğenildi. Bazı öğrenciler bizleri tanıyorken yeni tanışanlar ve Grup Yorum konserine ilk kez gelenler "dilini anlamasak bile söylenen şarkılar yüreğimize dokundu ve aktarılmak istenilen mesajı müzikle anladık bu nedenle çok coşkulandık Grup Yorum yine gelmeli" diye belirttiler.

Ses sistemini düzenleyenden öğrenciler Birliği emekçilerine kadar herkes çok uzun zamandır böyle bir grup Lazkiye’ye gelmemişti dediler ve seneye 18.000 kişilik konser düzenlemeyi hedeflediler.

Konser öncesi ve sonrası yaptığımız röportajlar ve görüşmelerde insanlar Lazkiye'de yaşayan öğrenciler ve Lazkiye halkı devletlere rağmen aslında bütün halklar kardeştir dediler.

Etkinlikten sonra Şam için yolla çıktık. Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.