1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum: Bahar Kurt’a Yapılan İşkence ile İlgili Açıklamamızdır

26 Mart Salı günü Şakran Kadın Kapalı Hapishanesinde Grup Yorum emekçisi Bahar Kızılaltun ’un kolu arama için koğuşa gelen gardiyanlar tarafından kırıldı.

26 Mart Salı günü koğuş arama bahanesiyle AKP’nin işkenceci gardiyanları Grup Yorum Emekçisi Bahar Kızılaltun ve birlikte kaldığı Zeynep Karakoç’un hücrelerini basarak Bahar Kızılaltun ’a işkence yaptılar. İşkence için koğuşa giren 5 gardiyan işkence esnasında Bahar Kızılaltun ‘un kolunu kırmıştır. Kolunu kırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi gardiyanlar koğuşu terk ederken Bahar’ın arkadaşlarının ısrarıyla Bahar hastaneye götürülmüştür.

Bahar Kızılaltun ‘’İlgili doktor yok’’ gerekçeleriyle hastaneden hastaneye götürülmüştür, son olarak Bayraklı Şehir hastanesinde kolu geçici alçıya alınmış, ertesi gün geçici alçı sökülmüş, yeniden alçıya alınmış ve röntgen çekilmiş. Kemiğin yerleşmediğini görülmüş, alçı yeniden sökülmüş ve üçüncü kez alçıya alınmış. Bahar Kızılaltun ‘un anlatımında doktorun kaba bir şekilde davranması ile birlikte kırığı yerleştirme esnasında kolunu hızla çektiği, kemiğinin yerine oturması bir yana farklı yöne çekildiği, daha fazla açıldığını öğrendik. Yani Doktor Bahar’ı tedavi etmek yerine koluna daha da fazla hasar vermiş.

Bahar 15 gün sonrası için kontrole çağırılmış yalnız danıştığımız doktorların söylemleri ile, röntgenlere göre kırık kemiği iyi yerleşmediği için birkaç gün içerisinde kontrole gitmesi gerektiğini öğrendik.

‘’Hafta sonu, Seçim tatili, asker uygun değil’’ gerekçelerle ve tekli ring dayatması sebebi ile 5 gün boyunca hastaneye götürülmemiş.

Hastaneye götürüldükten sonra Bahar doktor ile görüşmüş ve doktor ameliyat olması gerektiğini söylemiş. Ameliyatın risklerini anlatmış, Ameliyat olursa Bahar’ın el ve parmaklarının felç kalabilme ihtimali varmış. Bahar ikinci seçeneği seçerek kolunu, omuzdan parmak oynak yerlerine kadar alçıya aldırtırmış.

Bahar’ın kolunu kırdıkları esnada orada bulunan gardiyanlardan biri, Hülya Aydın Çiftçi "dün sol kolun acıyordu bugün de sağ kolunu acıtacağım" diye tehdit etmiş Bahar’ı.

Şakran Kadın Kapalı Hapishanesine ve işkenceci gardiyanları: Hülya Aydın Çiftçi, Kebire Keleş, Ela Bayramoğlu, Serap Gündoğdu, Buse Çakıroğlu, Meltem Ilgın Deniz ve diğerlerine sesleniyoruz: Bahar Kızılaltun ‘un başına gelecek olan her şeyden siz sorumlusunuz. İşkence yapmak suçtur, işkence suçunda zaman aşımı yoktur!

HALKIMIZ devrimci sanatçılık yapmak değil, işkence yapmak suçtur. Bahar Kızılaltun devrimci sanatçılık yaptığı için, yan flütü ile direniş ezgileri çaldığı için bugün kolu kırılmıştır. Bahar Kızılaltun’un tedavi edilmesi için tahliye edilmelidir. Herkesi Bahar Kızılaltun’un tahliye edilmesi için videolar çekmeye, yaşadığı işkenceyi teşhir etmeye çağırıyoruz.

Grup Yorum 39 yıldır, baskılarla, tutuklamalarla, işkencelerle karşı karşıya kalmıştır.

Kemancımızın parmakları, solistlerimizin kulak zarları, elmacık kemiklerimiz, kollarımız, dişlerimiz, burunlarımız kırılmıştır, saçlarımız yolunmuştur ama hiçbir zaman sanatımızı yapmaktan, halkın sanatını yapmaktan vazgeçmedik. Biz her koşulda halkın sanatını yapmaya, üretmeye ve gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. İdil kültür merkezimizi talan etseniz de çalışmalarımıza devam edeceğiz, enstrümanlarımızı parçalasanız da üretmeye devam edeceğiz, elimizden her şeyi alsanız da bedenlerimizle üretmeye ve direnmeye devam edeceğiz. Ölümsüz şarkımız ve 7 notanın komutanı Helin Bölek ve Yıldızlı Yürek İbrahim Gökçek’in devrettiği bayrak bugün ellerimizde. Anadolu’dan Antarktika’ya Grup Yorum’un sesini tüm dünya halklarına ulaştıracağız. 39 yıldır devrimci sanatçılık geleneğini sürdürüyoruz ne gözaltılar ne tutuklamalar ne işkenceler bizi susturamadı, susturamayacak

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Türkülerimiz

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.