1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Dev-Genç 20 ve 21 Nisan’da Donetsk Halk Cumhuriyetindeydi

 20 ve 21 Nisan’da Dev-Gençliler olarak Grup Yorum emekçileri ve Halk Cephesi ile birlikte, Donbass’ta son iki günümüzü Donetsk Halk Cumhuriyetinde geçirdik. 

Donetsk’te yıkımların arasında Sovyetleri temsil eden anıt ve heykelleri ziyaret ettik. Faşist Ukrayna ordusu Donbass’ı bombalarken ilk hedef aldığı yerler de o anıtlar olmuş. Sovyet ve sosyalist değerleri yıkmak ve yok etmek istemişler fakat halk, yıkılan her anıtı yeniden inşağa etmiş, her anıtı eskisinden de daha güzel hale getirmiş.

21 Nisan Pazar günü Donetsk’te bir hastanede yaralı askerlere verilen ikinci Grup Yorum konserinden sonra tekrar Moskova’ya dönmek üzere yola çıktık.

 Donbass’ta çok şeyler öğrendik. Ukrayna ordusunun suçlarını bizzat kendi gözlerimizle gördük. Buraya tüm halka gerçekleri anlatma ve enternasyonalist dayanışmayı büyütme sorumluluğu ile geldik. Son gelişimiz olmayacak. Mutlaka yeni ve daha geniş heyetlerle tekrar tekrar emperyalizme ve Faşizme karşı direnen ve savaşan Donbass halkının yanına geleceğiz.

Donbass programımız boyunca bizleri ağırlayan, yalnız bırakmayan, kapılarını bize açan tüm yetkililere ve adım adım bizlere Ukrayna’nın suçlarını gösteren başta yoldaşımız Alexey Albu olmak üzere, herkese teşekkür ediyoruz 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.