1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Bu Mahalle Bizim Okmeydanı Açıklama: AKP Faşizminin Çete Operasyonları Koca Bir Yalandır

​​​​​ÜLKEDE HEMEN HERGÜN HALKTAN İNSANLARIMIZINDA ÖLÜP YARALANDIĞI ÇETE SAVAŞLARI SÜRÜYOR!

FAŞİZM İÇİN ÇETELER 'BEKA' TETİKÇİLERİDİR! BURJUVAZİNİN İKTİDARINA ÖMRÜNE ÖMÜR KATMAKTIR

SADECE SEMTİMİZDE SON BİR AYDA ÇETELER ARASI ONLARCA ÇATIŞMA YAŞANDI. YAŞANAN SON ÇATIŞMADA HALKTAN BİR KİŞİ ÖLDÜ, 1.5 YAŞINDA BİR BEBEK AĞIR YARALANDI!

ÇETELERİ BESLEYEN, ÖNÜNÜ AÇIP BÜYÜTEN AKP FAŞİZMİDİR!

ÇETELERİ EZİP GEÇECEK TEK ÖNCÜ GÜÇ DEVRİMCİLERDİR!

Çeteler Halka Hesap Verecek!

Beyoğlu Örnektepe mahallesinde çeteler çatıştı.  Olayda halktan bir kişi ölürken biri 1.5 yaşında bir bebek toplam 5 kişi yaralandı. Sorumlusu çete devletidir.

13 Nisan Cumartesi günü akşam saatlerinde Okmeydanı Örnektepe mahallemizde iki çete grubu arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada çeteciler hedef gözetmeksizin silahlarına davranırken olayla alakası olmayan halktan bir insanımız vurularak katledildi. Biri 1.5 yaşındaki bebek olmak üzere 5 kişide yaralandı. Kalçasına ve bacağına birer adet mermi saplanan bebeğimizin sakat kalma riskinin yüksek olduğu söyleniyor.

Öldürülen Pazar emekçisinin katili de, 1.5 yaşındaki bebeğimizin sakat kalma riski ile karşı karşıya kalmasının sorumlusu da çete devletidir. Çeteler, devlet yöneticilerinin o çok kez kullandıkları 'beka' kavramının tetikçileridir. Onların 'Beka' dedikleri emperyalizm tarafından sömürülen faşizmle yönetilen bir ülkenin devamıdır. Bu sürecin var olması demektir. Dolayısıyla çekilen her tetik kollara takılan yeni rolex saatler kazandırır dünyanın en pahalı şehirlerinde yenilen istakozlardır . Günlük masrafı milyonlar olan yazlık ve kışlık saraylardır. Onlar rahat etsin diye halk çocukları tetikçileştirilip çatıştırılıyor. Ölenler yine halktan gülenler hep onlar.

Çetelerin Önü Ardına Kadar Açıldı, Çünkü Devletin Kendisi Çetedir!

Çetelerin önü faşizm tarafından bilinçli şekilde açılırken özellikle gençler arasında ayyuka çıkan gelecek kaygısı devrimciler tarafından politize edilip örgütlü bir güce dönüştürülmesin diye denetimindeki bütün iletişim araçları seferber edildi.  Düzenin kanallarda yayınlanan filmleri, dizileri vb gibi çeşitli iletişim araçları yoluyla çetecilik meşrulaştırılıp palazlanması sağlandı. Sedat Peker vb gibi çetecilere ülkenin çeşitli yerlerinde miting yaptırarak sürecin sağlaması yaptırıldı. Hemen arkasından birçok çete lideri serbest kalmaya başlamıştı bile. İşte tam da bu minval üzerine gençler tetikçiliğe tav edilmeye çalışıldı. Öyle bir hava yaratılır ki, çetecilik ile vatanseverliktir eşdeğer hale getirilir. Uyuşturucu, kumar, fuhuş işi yapan çetelerin ortaklaştığı ve bir araya geldiği toplantılarda Türk Bayrağı, Üç Hilal, Atatürk ve Tayyip Erdoğan tablolarının önünde fotoğraflar verilmesi  'Vatan Millet Sakarya' nidaları eşliğinde sosyal medya paylaşımları yapılması bu durumu somutlar nitelikte. Hala da devam eden bir süreçtir bu.  En kötü çeteci bile devlete başkaldırmaz, başkaldırmamalıdır çünkü onlar hali hazırda gün gelir devlete başkaldırmasın diye çeteleştirilmişlerdir, nitekim bozuk düzene başkaldıranların karşısında bir güç haline getirilmişlerdir. Devletin hazır ve nazır birer tetikçisi haline gelirler dedik ya 'beka' tetikçileri. Çekilen her tetik atılan her mermi 'devlet bekası' içindir. Faşizm ile yönetilen bir ülkede yöneticiler halk arasında huzursuzlukların büyütüldüğü, güven sorununun derinleştiği ve birbirine yabancılaşmanın alabildiğine sağlandığı bir ortam hedefler. Halkın birbiri ile cebelleşmesi siyasi gerçekleri gözden kaçırmasını sağlayacaktır. Halkın giderek yoksullaştığı zenginin daha zengin olduğu bitmeyen artarak devam eden yolsuzluklar, faşist yöneticilerin şatafatlı yaşamı ve işbirlikçilik gibi ülke kaynaklarının emperyalizme peşkeş çekilmesi suçlarına perde çekilmesi demektir bu. Nitekim bu yönüyle çetelere karşı mücadele emperyalizme ve faşizme karşı mücadele etmek demektir.

Çetelere Karşı Mücadele Eden Devrimcileri Anında Derdest Eden On yıllara Varan Hapis Cezaları Veren Düzen Çetelere Karşı Mücadele Etmez, Edemez!

Halkımız;

İçişleri bakanlığı sosyal medya hesabında hemen her gün birden fazla çete çökertiliyor(!) Lakin gün geçmiyor ki, çeteler çatışmasın, emekçi halktan insanlarımız, çocuklarımız katledilmesin. Gece, gündüz farketmeksizin ve halkın yoğun olduğu yerleri gözetmeksizin çetelerin birbiri ile çatışmadığı bir gün yok.

Bu açmazın cevabı halk tarafından çoktan verilmişti;

''ön kapıdan giriyorlar, arka kapıdan bırakıyorlar''

İçişleri bakanlığı tarafından yapılan operasyonların sonuçlarına bakın. Süreci takip ederseniz göreceksiniz. Onlarca cinayet, tefecilik, uyuşturucu, kumar vb. gibi nedenlerle çekilen operasyonlarda gözaltına alınan yüzlercesinden sadece ya 3'ü ya 5'i tutuklanıyor. Tutuklananların hepsi aylar sonra salıveriliyor.

Neden?

Çünkü faşizm çetelerin bütün suçlarına ortaktır. Çetelerin en güçlü işbirlikçisidir. Bütün süreçleri yani işledikleri her suç birbiri ile yapışık ilerlemektedir. Bir dönem İçişleri bakanlığı döneminde yurtdışındakiler dahil olmak üzere çetelerle olan ilişkileri ayyuka çıkan Soysuz Süleyman'ın hala devletin önemli bir kademesinde yer alması buna kanıttır. Bugün ise yeni içişleri bakanının çetelere karşı yarattığı operasyon dalgası bir aldatmacadan ibarettir. Çetelerle olan işbirliği teşhir olan faşizmi aklama operasyonlarıdır bunlar. Göstermelik olduğu gözaltına alınanların hepsinin aylar sonra serbest kaldığı gerçeği ile açığa çıkmıştır.

Çetelerle mücadele edecek ve onları ezip geçecek tek öncü güç devrimcilerdir. Devrimcilere destek verin! Pisliği ancak halk ve vatan sevgisiyle donanmış devrimcilerin öncülüğünde temizleyebiliriz.

Faşizmin Yozlaştırma Saldırısına Karşı Birleşelim, Mücadele Edelim, Kazanalım!

 

                                                                                                                           BU MAHALLE BİZİM OKMEYDANI

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.