1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Ufuklara Varmaya, Dayanışmayı Sürdürmeye Devam Ediyor… Grup Yorum Bir Kez Daha Donbass’ta!

Anadolu’nun susmayan, susturulamayan sesi Grup Yorum, emperyalizmin beslemesi ve halkların baş düşmanı terör örgütü NATO’nun desteğiyle katliamlarını sürdüren Ukraynalı faşist Nazilere karşı direnen Donbass halkıyla dayanışmak ve umudun sesiyle buluşturmak için çıktığı yolculukta 13 Nisan’da Moskova’da bulundu…

Grup Yorum’un on gün sürecek olan programında Halk Cepheliler ve Avrupa Dev-Genç temsilciliği de ziyaretlerine eşlik ederek Donbass halkı ile dayanışmayı sürdüreceklerini tekrardan pratikte göstereceklerini vurguladı.

 Önderlerin Huzurunda, Önderlerin Yanında…

Yorum emekçileri ve öğrencileri ile bulunan Halk Cepheliler ve Av. Dev-Genç temsilcisi; Kızıl Meydan’da mozolesi bulunan ölümsüz önder Lenin’i anıt kabrinde ziyaret etti.

Büyük önder Lenin, tıpkı “Yaşadı, Yaşıyor, Yaşayacak…” sözünde olduğu gibi karşılarında duruyordu. Bu esnada heyettekiler tarifsiz duygular ile fikirlerini pratikte yaşattıkları önderlerini birebir görmenin coşkusunu ve heyecanını paylaştılar; “Lenin Yaşıyor!”

Anıt kabir ardından Kremlin Duvarı Mezarlığı ziyareti de yapılarak; 1917 Ekim Devrimi şehitlerinin, Sovyetler Birliği’nin kurucu önder kadroları ve devlet adamlarının, ayrıca SSCB’de üstün başarılar sağlamış kişilerin bedenlerinin ve küllerinin bulunduğu mezarlar ziyaret edildi. Mezar ziyareti ile ilgili kısa açıklamada bulunan Yorum “Ömrünü sosyalizmin inşasına adayan tüm dünyanın emekçilerini selamlıyoruz…” sözlerine yer verdi.

 Faşizmin Saldırılarına Karşı Direnenlerin Yanında Olacağız…

Yorum ve beraberindeki heyet Rusya’da faaliyet sürdüren Birleşik Komünist Parti (OKP) delegeleri ve üyelerinin konferansına ziyarette bulundu.

“Şarkılarımızla ABD-AB emperyalistlerinin Rusya’yı kuşatmasının karşısında ve Donbass halkının yanında yer almaya geldik.” açıklamasında bulunan Yorum; 2022 Şubat ayında da Moskova konserinde bulunan OKP’nin üye ve delegelerinin parti konferansına katılarak Grup Yorum’un Rusya’da bulunma nedenine değindi.

Yorum adına söz alan Sena Erkoç yaptığı kısa açıklamada; Grup Yorum’un her daim emperyalizme ve faşizme karşı direnen halklarla dayanışmada olduğunu ve her zaman da yanlarında olacaklarını belirterek bir kez daha Donbass’a gitmek üzere Moskova’da bulunduklarını vurguladı. Bu sözleri üzerine parti üye ve delegeleri Yorum emekçilerine teşekkür ederek coşkuyla alkışladılar. Son olarak hatıra fotoğrafı çekilerek konferanstan ayrılındı.

 Sosyalizmin Yarattığı Değerler Ziyaret Edildi…

Moskova’da gezilerine devam eden Yorum emekçileri ile Halk Cepheliler ve Av. Dev-Genç temsilcisi, Barış Caddesi üzerinde yer alan Uzay Müzesi’ne ziyaret düzenledi.

Bilineceği üzere 12 Nisan 1961’de, SSCB’nin uzay çalışmalarında sosyalizmin başarısı bir üst seviyeye ulaşarak tarihte ilk defa bir insan, bir Sovyet pilotu olan Yuri Gagarin uzaya çıkmıştır. Bu günlerin anlam ve önemi nedeniyle müzede de çok sayıda insan ülke tarihlerinde gerçekleşen bu ilki daha yakından öğrenmek ve gözlemlemek için müzede bulunuyordu. Yorum emekçileri de tur esnasında yakın tarih gezisi yaparak bu eşsiz kazanımı ve değeri yerinde daha yakından şahit olma fırsatı buldu.

 Yorum’un 13 Şubat’taki Moskova’da heyetle bir araya gelme ve kısa gezisi bittikten sonra akşam saatlerinde Donbass’a doğru yolculukları başladı.

 Grup Yorum Direnen Dünya Halklarının Susmayan Sesidir!

Grup Yorum Dün De Bugün De Emperyalizme, Faşizme Karşı Direnen Halkların Yanında Olmaya Devam Ediyor!

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.