1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Adım Adım Lena İleni Açıkgöz'ün Talepleri Haykırıldı

Lena İleni Açıkgöz 278 gündür faşist 129 yasalarının kaldırılması ve 3 devrimci tutsağın özgürlüğü için süresiz açlık grevinde. Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi, süresiz açlık grevindeki Lena İleni Açıkgöz'ün taleplerinin kabul edilmesi için OLG Düsseldorf'un önüne yürüdü.

Yürüyüş Münsterstraße'den sloganlarla başladı. Dövizler, kızıl bayraklar ve pankartlarla yürüyüş başladı. 'Lena İleni Açıkgöz'ün Talepleri Kabul Edilsin', 'İhsan Cibelik'in Tedavi Hakkı Gasp Edilemez' ve 'Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın' dövizleri dikkat çekti. Yol boyunca sloganlar atıldı ve Grup Yorum şarkıları çalındı. Yürüyüş devam ederken sürekli etraftaki kişilere de bildiriler dağıtıldı.

Ardından Düsseldorf OLG önüne varıldı. Öncelikle süresiz açlık grevi direnişçisi Lena İleni Açıkgöz konuştu. Konuşmasında:

18 Mart’a başladı bizim açlık grevimiz. Gün, gün eriyerek direndik. Çünkü sadece direnerek kazanacağımızı biliyoruz. O nedenle direnmeliyiz. Ben Açlık grevi olarak seçtim direnişimi, sizlerde ne yapabilirseniz öyle direnmeliyiz. Kimi bildiri dağıtarak, kimi sosyal medyadan direnişi duyurarak, kimi afiş asarak direnişi büyütebiliriz. Direnmekten başka çaremiz yoktur.

Direne direne kazanacağız” dedi.

Daha sonra ise Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi adına Almanca bir konuşma yapıldı. Konuşmada şunlar söylendi.

“Faşist 129 yasalarının kaldırılması için önce 3 arkadaşımız açlık grevine başladı. 313.gün direndi arkadaşlar. Şimdi de Lena İleni Açıkgöz ile devam etmekte direniş. 3 devrimci tutsağın tutuksuz yargılanması için, adil yargılanma hakkı için, direnmeye devam etmek zorundayız.

İhsan Cibelik, direnişin sayesinde ameliyat edildi. Bir kanser hastası tutsağın ameliyat edilmesi için 23 ayı buldu. Faşist 129 yasası ile engellenmek istendi tedavi hakkımız.

Haklarımızı biliyoruz bunun için direnmeye devam edeceğiz “

Ardından ise Dev-Gençliler hem Almanca hem de Türkçe bir konuşma yaptı. Konuşmada;

"Bugün Lena ablanın talepleri için yürüdük. Adım adım kendi hak ve özgürlüklerimizi savunduk. Alman emperyalizmi 3 devrimci tutsağı tutuklayarak bizlere, yıllar boyu kan dökerek kazandığımız haklarımıza saldırdı. Bizler ise tarihler boyunca can bedeli aldığımız haklarımızı öylece teslim etmedik. Direndik. Direnmek bizim tarihimizde ve geleneğimizde var. Bizler direnmeyi tarihimizden öğrendik. Bu yüzden Alman emperyalizmini yenebiliriz diyoruz. Haklı olan biziz. "Dendi.

Daha sonra ise Grup Yorum bir konuşma yaptı. Konuşmada;

“Direnen halkımız Merhaba,

Süresiz açlık grevinde olan Lena ileni açıkgöz bugün 277 gündür aralıksız açlığı ile direniyor. 129 a ve b yasaları kaldırılması için yoldaşlarımızın özgürlüğü için, çocuklarımızın geleceği için adaletsizliğe karşı bugün direniyor.

Bugün sadece ve sadece direnişimiz sayesinde Almanya’da tutsak olan kanser hastası grup yorum emekçimiz İhsan Cibelik ameliyat edildi!

1 yıldır süren Açlık grevi direnişi sayesinde, 24 saat Almanya’nın başkentinde Berlin’de adalet bakanlığının önünde açık olan direniş çadırımız ile birlikte, yürüyüşlerimiz, eylemlerimiz, destek açlık grevlerimiz ile tek tek dağıttığımız bildirilerimi ve tek tek çaldığımız kapılar sayesinde bu mahkemenin, bu yargılamanın adıl olmadığını gösterdik tüm dünyaya.

Alman emperyalizminin Gayrimeşru olan 129 yasasını, hukuk ile hiçbir ilgisi olmayan yargılamalarını, tutuklamalarını teşhir ettik ve etmeye devam ediyoruz” dedi.

Ardından ise eylem sloganlarla bitirildi.

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın

Lena İleni Açıkgöz'ün Talepleri Kabul Edilsin!
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.