1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

1 Nisan Günü Dortmund'da 3. Halk Toplantısı Yapıldı

Toplantı öncelikle modaratörün gelen herkesi selamlaması ile başladı.

 

Ardından söz faşist 129 yasalarına karşı süresiz açlık grevinde olan İleni Lena Açıkgöz'e verildi. O da gelenleri selamlarken halk toplantılarının önemine vurgu yaptı. Aynı zamanda direnişin herkese verdiği güçten bahsetti.

Daha sonra sözü tekrar modaratör alarak o da halk toplantılarının önemine değindi. Bunu yaparken emperyalizmin nasıl politikalarını uygularken toplantılar yaptığından bahsetti.

 

Ardından toplantıya katılan başka biri emperyalizmin şu an Dünya'da hayata geçirmeye çalıştığı politikalardan bahsetti. Uyuşturucu, esrarın yasallaştırılması ve LGBT gibi örnekler verdi.

 

Ardından ise toplantıya ara verildi. Aradan sonra ise Grup Yorum kavga türkülerini söyledi. Toplantıya katılanlar ise onlara eşlik etti. Daha sonra tekrar toplantıya geçildi.

 

Toplantıda 13 Nisan yürüyüşü konuşuldu. 13 Nisan'da Lena İleni Açıkgöz'ün telepleri için yapılacak yürüyüş örgütlendi. Afiş asma ve sol kurumları gezme kararı alındı. Aynı zamanda 13 Nisan'da 1 günlük destek açlık grevi yapma kararı verildi.

 

Ardından 20 Nisan Şehitler Anması örgütlendi. Yapılacaklar ve gezilecek aileler konuşuldu.

 

Daha sonra ise Türkiye'de S-R-Y tiplerine karşı ölüm orucu direnişinde olan Nurettin Kaya'nın B1 vitamininin verilmediği konuşuldu. Bunun için hapishanenin aranması ve konsolosluk önü eylemi yapılması kararlaştırıldı.

 

Ardından ise son gündem olan Kemal Gün'için imza kampanyası konuşularak toplantı sonlandırıldı.

 

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın!

 

Özgül, İhsan Ve Serkan Tutuksuz Yargılansın!

 

Lena'nın Talepleri Kabul Edilsin!Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.