1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD’lılar Dünya Siyasi Tutsaklar Günü’nde Bir Günlük Açlık Grevindeydi…

 Tutsak Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYAD) emekçileri, 18 Mart Dünya Siyasi Tutsaklarla Dayanışma Günü’nde, Türkiye hapishanelerinde devrimci Özgür Tutsakların sürmekte olan ölüm orucu ve açlık grevi direnişlerini selamlayarak bir günlük destek açlık grevleri yaptılar.

“Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!” vurgusuyla yapılan açıklamalarda TAYAD’lı Aileler, her daim Özgür Tutsakların ve tüm siyasi tutsakların yanında olacaklarını da belirttiler.

Bir günlük destek açlık grevine katılan TAYAD’lıların ve Sevgi Erdoğan Vefa Evi emekçilerinin açıklamalarından derlediklerimiz ise şu şekildedir:


 "Bugün 'Siyasi Tutsaklara Özgürlük' günü.

Emperyalizmin ve Türkiye faşizminin tutsak ettiği siyasi tutsaklarla dayanışmak amacıyla ben de bugün bir günlük destek açlık grevindeyim.

Aynı zamanda Türkiye faşizminin keyfi uygulamaları, S-R-Y Kuyu Tipi tecrit ve hücre hapishanelerini protesto ediyorum. Sürgün-sevklerin de durdurulmasını talep ediyorum.

Tüm bu taleplere destek amacıyla bugün bir günlük açlık grevindeyim."

 "18 Mart Dünya Siyasi Tutsaklara Özgürlük Günü'nde ben de bir günlük destek açlık grevindeyim.

S-R-Y tipi kuyu hapishaneleri kapatılsın."

 "Bugün 18 Mart Dünya Siyasi Tutsaklar Günü.

Nurettin Kaya ölüm orucunun 151'inci gününde. Kuyu tipi hapishanelere karşı Nurettin Kaya'nın sürdürdüğü ölüm orucu direnişi talepleri derhal kabul edilmeli, kuyu tipi hapishaneler kapatılmalıdır. 

Biz TAYAD'lı Aileler olarak Dünya Siyasi Tutsaklar Günü ve Nurettin Kaya için bir günlük destek açlık grevindeyiz. 

Nurettin Kaya'nın talepleri derhal kabul edilsin; Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!"


 Sevgi Erdoğan Vefa Evi emekçileri:

"Biz bugün 18 Mart Dünya Siyasi Tutsaklara Özgürlük Günü. Emperyalizmin ve Türkiye faşizminin Özgür Tutsaklara yönelik saldırılarına, keyfi uygulamalarına ve tecride karşı barikat olmak için bir günlük açlık grevindeyiz." 


Etiketler:
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.