1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Şişli Direnişi Devam Ediyor: 1593 Gündür Sizlerden Hakkım Olan İşimi İstiyorum…

İstanbul Şişli Belediyesi işçisi Turan Aktaş, CHP’li işçi düşmanı belediye başkanı tarafından haksız yere işinden atılması üzerine başlattığı Şişli Direnişi’nin 1593’üncü gününü 25 Mart’ta geride bıraktı.

Direnişi ve gelişen süreç ile ilgili, Şişli Direnişi’nin resmi sosyal medya X (Twitter) sayfasından yayınlanan videolu açıklamada Turan Aktaş şu sözlere yer vermiştir:

"Merhaba sevgili halkımız; bugün Şişli Direnişi'mizin 1593'üncü günü, CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndaki oturma 9'uncu ayı. Ailevi sebeplerden dolayı 9 Mart'tan beri alana çıkamıyorum. Ama bugünden itibaren tekrar alanıma çıkmaya başladım.

Evet, Cumhuriyet Halk Partisi bir yerel seçime gidiyor ve tam yol ileri gidiyor. Ne için tam yol ileri?

Halk düşmanlığı, emek düşmanlığı, işçi düşmanlığı için.

Dokuz aydır İl Başkanlığı'nda oturuyorum ve vermiş oldukları bir söz var Özgür Çelik grubunun 'işini vereceğiz' diye. Ama 9 Mart'ta kalkmış bana diyor ki 'Büyükşehir Belediyesi'nde seni işte başlatacağız'.

Hayır, Beşiktaş için söz verdiniz; il yöneticisi ve avukat olan arkadaşınızla birlikte. Ve ben işimi sizden istiyorum. 'Beşiktaş' dediniz Beşiktaş'ı vermediniz; o zaman Şişli'deki kadromu istiyorum.

Sizlerden sadaka değil; hakkım olan işimi istiyorum 1593 gündür. O zaman Şişli'de işimi vereceksiniz. Benim kadrom Şişli'de.

Çünkü emek düşmanlığına karşı burada direnmeye devam edeceğim. Sizlerin AKP'den hiçbir farkınız yoktur. AKP ne verdiyse halka sizler de anca o kadarını verebilirsiniz. Çünkü sizler de AKP'yle aynı, eşit bir vaziyette bir emek düşmanlığına devam ediyorsunuz.

Yaşasın Şişli Direnişimiz!"

 

Ayrıca, direnişin duyulması ve taleplerin kabul edilmesi için CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının karşısında bulunan bir yaya üstgeçidine, üzerinde “İşimi Geri İstiyorum…” çağrısı yapan büyük bir pankart asıldı.


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.