1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Şişli Direnişçisi Aktaş 1596’ıncı Günde Seslendi: Bana Mobbing Uygulayarak Başka Yere Vermeye Kalkamazsınız

İstanbul Şişli Belediyesi işçisi, işçi düşmanı CHP’li belediye başkanı Muammer Keskin tarafından işinden atılması üzerine başlattığı Şişli Direnişi’nin 1596’ıncı gününü 28 Mart’ta geride bıraktı.

Sağlık sorunları nedeniyle evinden videolu açıklama yapan Aktaş, açıklamasında işçi ve emek düşmanı CHP’lilere yönelik şu açıklamada bulundu:

"Merhaba sevgili halkımız; bugün (28 Mart) Şişli Direnişi'mizin 1596'ıncı günü; 1596 gündür süren bir direniş var ve bu direniş zafere ulaşıncaya kadar devam edecek.

Bugün ve yarın sağlık problemlerimden dolayı doktor randevularım olduğu için Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndaki oturma alanıma çıkamayacağım.

Evet, 281 günde İl Başkanlığı'nda bir oturma eylemi yapıyoruz. Özgür Çelik seçildiği zaman söz verdi 'evet, abi işini vereceğiz'. Beşiktaş Belediyesi için kendi yöneticisi ve avukatı olan Çağdaş Karaküçük ile oturduk avukatımızla birlikte konuştuk, 'Beşiktaş hayırlı olsun' dendi.

Ondan sonra cep telefonumuzu ve TC (vatandaşlık numarası) istediler. Kalktılar, iki gün sonra da başladılar 'güvenlik soruşturması'. Aşağı yukarı da dört aydır da güvenlik soruşturmasıyla bugüne geldik.

Sonra da 9 Mart'ta il başkanı kalkmış 'abi, biz senin evraklarını Büyükşehir'e verdik, Büyükşehir'de başlatacağız'.

Hayır!

Benim işim, benim kadrom Şişli. Şişli'deki işime döneceğim. Bana mobbing uygulayarak da başka yere vermeye kalkamazsınız. Çünkü benim iş yerim Şişli Belediyesi.

Ne yaparsanız yapın sizlere boyun eğmeyeceğim. İşimi, aşımı, ekmeğimi sizlerden alıncaya kadar devam edeceğim.

Her yerde haykıracağım; sizlerin bir emek düşmanı, bir halk düşmanı, bir işçi düşmanı olduğunuzu her yerde haykıracağım. Ne yaparsanız yapın.

Pazartesi günü 1600'üncü güne giriyoruz; Şişli Direnişi.

Ama Şişli Direnişi aşımızı, onurumuzu, ekmeğimizi alıncaya kadar devam edecek. Bunu böyle bilin.

Özgür Özel; İl Başkanlığı'na geldin 'abi, bu nasıl bir irade' demiştin. 'Ekmeğin iradesi' demiştim."


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.