1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Özgül Emre’ye Uygulanan Görüş Gaspına Son

 21.Mart günü 11 kişi Özgül Emre’ye keyfi bir şekilde konulan 1 aylık görüş yasağına karşı Köln Ossendorf hapishanesi önünde eylem gerçekleştirdi.

Eylemde;

 “ Özgül Emre Yalnız Değildir “

 “ Baskılar Bizi Yıldıramaz ”

 “ Halkın Haklıyız Kazanacağız “

Sloganlarının Yanında

“ Baskılar Bizi Yıldıramaz “

 “Görüş Hakkı Derhal Verilsin”

“Hakkımızı biliyoruz alacağız” dövizleri ve Grup Yorum marşlarıyla 1 saat sürmüştür.

Okunan açıklamada ;

“ Özgül Emre devrimci bir tutsaktır. İki yılı aşkın zamandır hapishanelerde hücrelerde tutuldu. Çeşitli bahanelerle dünya halkların can-kan pahasına kazandıkları hakları gasp etmek istemişlerdir.

Başta tek tip elbise dayatılmıştı. Özgül Emre açlık grevi ile direnerek bu dayatmayı yerle bir etmiştir. Şimdi de görüş hakkı gasp edilmek istenmektedir.

Bir tutsağın ailesiyle ve arkadaşlarıyla tek irtibatı olan görüş hakkı en demokratik, en vazgeçilmez haklarındandır.

Sözde insan hakları savunucusu geçinen alman emperyalizminin son yıllarda izlediği nazi politikasının yansımalarından biridir bu hak gaspı.

Halkımız Alman ceza yasasının 129.maddesi kapsamında, devrimcilere ve demokratlara karşı ağır faşıst baskılar uygulamaktadır. Öyleki insanları en vazgeçiilmez hakları olan örnegin nişan hakkı, örnegin tatil hakkı, türkü söyleme hakkı, gibi en sıradan demokratik haklarımız bile terör suçu olarak görülmektedir.

Bu alenen suçluların masumları yargılamasıdır

Bu alenen devrimcileri tecrit altında teslim alma poltikasıdır.

Bu alenen zalimin mazlumu yargılamıasıdır.

Özgül emre ve arkadaşları ise bu adaletsizliğe boyun eğmemektedirler. Suçlu değil haklı olduklarını , kendilerini yargılayan emperyalistlerin suçlu olduğunu haykırmakta, bütün suçlarını bir bir yüzlerine çarpmaktadırlar.

İşte hazmedemedikleri budur.

Devrimcileri baskı,yasaklamalarla teslim alamadıkça, pervasızca saldırmaya devam ediyor.” denildi

Eylem Grup Yorumun “Haklıyız Kazanacağız” marşıyla sona erdi .

Tüm Halkımızı Özgül Emre’nin Görüşçüsü Olmaya Çağırıyoruz

Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın Komitesi 

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.