1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Mannheim’da “1605 Hasta Tutsağa Özgürlük” Belgeselini İzledik

17 Mart Pazar günü Mannheim’da Halk sineması emekçileri kahvaltı ve “1605 Hasta Tutsağa Özgürlük” belgesel gösterimini düzenledi. Gelenler hasta tutsaklar ve sinema ile ilgili duvar gazeteleri ile karşılandı.

Hep birlikte kahvaltı sofrasına oturduktan sonra belgesel gösterimine geçildi. Öncelikle halk sineması emekçileri neden «1605 HASTA TUTSAĞA ÖZGÜRLÜK» belgeselini ürettiklerini ve ülkemizde ki hasta tutsakların durumunu anlattı. Gösterime 16 kişi katıldı.

Belgesel gösteriminden sonra katılanlardan değerlendirmeler alındı. Halkımız değerlendirmesinde şunu belirtti: „ Biz Hasta Tutsakları biliyorduk bu süreçleri de biliyorduk fakat böyle derli toplu olması bizi daha da etkiledi ve yapabileceğimizi gösterdi”. Başka biri „arşiv gibi olmuş görselliğin etkisini bir kez daha gördük “. Bir insanımız „gündemi takip ediyorum, bildiğimi sanıyordum ama Ali Osman Köse ile ilgili birçok şeyi bilmediğimi gördüm “.

Biz halk sineması emekçileri olarak halk için üretmeye devam edeceğiz. Belgesel ve filmlerimizle halkın sinemasını yapmaya acılarını, sorunlarını, sevinçlerini, umutlarını ve çözümlerini anlatmaya devam edeceğiz. Yeni yönetmenler eğitecek, yeni filmlerle Yılmaz Güney’in deyimiyle „halkımızın kurtuluş kavgasında“yerimizi almaya devam edeceğiz.

Ve 1605 HASTA TUTSAĞA ÖZGÜRLÜK belgeselinde vurguladığımız gibi : Güler Zere’yi zulmün elinden nasıl aldıysak Ali Osman Köseyi de zulmün elinden alacağız!

1605 hasta tutsağa özgürlük!

📽Halk sineması emekçileri[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.