1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Emekçisi Şengül’e İşkence… Yorum Emekçilerine Boyun Eğdiremezsiniz

AKP faşizminin 6 Şubat Çağlayan eylemi sonrası aciz ve korkakça saldırıları ile Grup Yorum’un da neredeyse tüm emekçileri tutuklanarak sürgün sevklerle ülkedeki farklı hapishanelere götürüldü.

Geçtiğimiz hafta sürgün sevk işkencesi ile Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne alınan Grup Yorum emekçisi Rezzan Şengül’e orada işkence yapılarak parmağı çatlatıldı.

Konuyla ilgili kurumsal sosyal medya hesaplarından “Grup Yorum emekçilerine boyun eğdiremezsiniz. Direnerek, üreterek tecride boyun eğmeyeceğiz!” başlığıyla bilgilendirme ve açıklama yapan Yorum şu sözlere yer verdi:

“Grup Yorum emekçimiz Rezzan Şengül’e Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde işkence yapıldı.

Rezzan Şengül 6 Şubat 2024 günü sokak ortasından kaçırılarak 12 Grup Yorum emekçisi ile birlikte tutuklandı. Daha sonra Marmara (eski Silivri) Kapalı Hapishanesi’ne konuldu. Burada da çok uzun kalmadan sabah habersiz bir şekilde nereye gittiğini bile bilmeden Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne sürgün edildi.

Rezzan Şengül Kırşehir’de Kuyu Tipi Hapishanesi’nde tekli hücrede kalıyor. Rezzan hücre değişikliği sırasında gardiyanlar tarafından saldırıya uğradı ve parmakları çatladı.

Bu ve bunun gibi işkencelerle devrimci sanatçılığın önüne geçemezsiniz. Bizler Grup Yorum olarak her yerde direnmeye, üretmeye devam edeceğiz. Bu içeride de dışarıda da aynıdır. Tutsaklıklarla hapishanede işkence yaparak bunun önüne geçemezsiniz. Emekçimiz Rezzan Şengül’ün başına gelecek her şeyden Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi sorumludur.

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!”

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.