1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Emekçileri: Evimiz İdil Kültür Merkezi’ndeyiz, Halkımızla Birlikteyiz


Grup Yorum’un çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi önü, bugün (10 Mart) AKP faşizminin kiralık işkenceci ve katil polisleri tarafından keyfi olarak kuşatıldı.

Grup Yorum’un kültür merkezinde düzenlediği kahvaltı programını keyfi olarak engellemeye çalışan işkenceciler, kültür merkezine gelenlere Genel Bilgi Toplama (GBT) işlemi yaptı.

Grup Yorum emekçileri bu aciz ve keyfi uygulama ile ilgili videolu açıklamalar yaparak durumu teşhir etti.

Yorum’un kurumsal sosyal medya Twitter (X) sayfasından yapılan açıklama kısaca şu şekildedir:

“AKP bugün İdil Kültür Merkezimizin sahiplenmesinin önüne GBT ile geçemez. Bizler her zaman halkımızın yanında olduk. Buradan tekrar diyoruz ki bizler Grup Yorum emekçileri olarak direnmeye üretmeye ve sanatımızı icra etmeye devam edeceğiz.

İşbirlikçi AKP iktidarı ve polisleri bir avuç sömürücünün yanındadır. Bu yüzden haksızca saldırmaktadır. Grup Yorum ise halktır, halkın sanatçısıdır.

Bu yüzden Grup Yorum emekçileri olarak bestelerimizi yapmaya, zalimin zulmünün karşısında bestelerimizle durmaya devam edeceğiz.”

 

Ayrıca Yorum emekçileri ve öğrencileri de videolu açıklama yayınlayarak halkımıza Grup Yorum’u ve İdil Kültür Merkezi’ni sahiplenme çağrısı yaptı.

Eser Çelik:

"Halkımız Merhaba; bugün İdil Kültür Merkezi'mizde halkımızla birlikte bir kahvaltı gerçekleştirecektik. Lakin kapının önünde polis, kahvaltımıza gelen insanlara GBT yaptı, buraya gelinmesinin, burayı sahiplenilmesinin önüne geçmeye çalıştı.

Ve şunu diyoruz biz; Grup Yorum'u insanların sahiplenmesini önüne GBT'lerle giremezler. Biz burada, İdil Kültür Merkezi'nde çalışmalarımıza devam ediyoruz ve burada halkımızla birlikte burayı toparlamaya, burayı sahiplenmeye devam edeceğiz."

 

Beyza Gülmen:

"Biz Grup Yorum emekçileri olarak işbirlikçi AKP'nin polislerinin neden böyle yaptıklarını çok iyi biliyoruz.

Grup Yorum 39 yıldır halkın sanatını yapmaktadır, halkın türkülerini söylemektedir; halkın sevinçlerini, acılarını, özlemlerini dile getirmektedir halkımızla birlikte.

Grup Yorum halkın yanındadır, halktır.

AKP'nin polisleri ise bir avuç sömürücü zenginin yanındadır.

Bu yüzden haklı ve meşru olan biziz. Çünkü tarihin ve bilimin yasalarını biliyoruz. Onlar ise haksızlar ve gayri-meşrular.

Az önce ben de GBT kontrolünden geçirildim. Dün 'aranmam olduğu' söylenilerek Türkan Albayrak'ın evi basıldı, talan edildi. Fakat ben buradayım, Grup Yorum'un evi İdil Kültür Merkezi'yim. Az önce de GBT yapan polisin yanındaki polis şöyle söyledi: 'hiç uğraşma, bunu da alalım'. Fakat bana gidebileceğim söylendi. Az önce de söylediğim gibi; gayri-meşru olan, haksız-hukuksuz olan onlar, biz haklıyız ve buradayız.

Eser'in de söylediği gibi, bizi halktan koparmak istiyorlar, halkla bağımızı yok etmek istiyorlar. Ama bunu engelleyemeyecekler.

Herkesi İdil Kültür Merkezi'ne Grup Yorum'a destek olmaya çağırıyoruz."


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.