1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Faşizmin Saldırıları ve İşkenceleri Grup Yorum’u Teslim Alamıyor, Alamayacak


AKP faşizmi devrimci sanatını yapan Grup Yorum emekçilerine ve öğrencilerine tutsaklıkta da işkenceler yapmaya, parmaklarını, dişlerini kırmaya devam ediyor…

Geçtiğimiz hafta Kırşehir Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Grup Yorum emekçisi Rezzan Şengül’ün parmakları gardiyanlar tarafından kırılmaya çalışıldı ve bu saldırıda parmakları çatladı.

Ayrıca, Ankara Sincan 2 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Grup Yorum emekçisi Hakan İnci’nin de ‘hücre arama’ bahanesi ile kaldığı hücre talan edildi ve kendisine gardiyanlarca saldırı yapıldı. Bu saldırıda da İnci’nin dişleri kırıldı.

Söz konusu işkence ve saldırılar ile ilgili Grup Yorum emekçileri ve öğrencileri kurumsal sosyal medya sayfalarından videolu açıklamalarda bulundu.

 

‘Devrimci Sanatçılık Yapmaya Devam Edeceğiz…’

Rezzan Ş’ye saldırı ve işkence ile ilgili açıklama yapan Beyza Gülmen şu sözlere yer verdi:

"Sevgili halkımız merhaba; geçen hafta Grup Yorum emekçisi Rezzan Şengül arkadaşımızın Kırıkkale Yüksek Güvenlikli Hapishanesi'nde saldırıya uğradığını ve parmaklarının çatlatıldığını öğrendik.

Ailesi de bu durumu öğrenmiş ve bunun üzerine babası Rezzan'ı ziyaret etmek istemiş. Fakat bunun öncesinde babasının da çalıştığı iş yerinde parmağı kopmuş ve ameliyata alınmış eli, parmağı dikilmiş ve görüşe bu şekilde gitmek durumunda kalmış. Hapishane idaresi de Rezzan'ın babasının dikişlerini görmek istemişler, bandajını açmışlar ve bu yüzden babasının parmağı şişmiş ve mikrop kapmış.

Grup Yorum olarak, devrimci sanatçılar olarak Victor Jara'lardan bu günlere baskılara uğramaya devam ediyoruz. Victor Jara 1973'te Şili'de askeri cunta tarafından parmakları ve eli kırılarak öldürülmüştü, katledildi gitar çalamasın diye. Bugün bizler de 21'inci Yüzyıl'ın Türkiye'sinde saldırıya uğruyoruz; saçlarımız yolundu, kulak zarlarımız delindi, parmaklarımız kırıldı ve kırılmaya da devam ediyor; kültür merkezimiz de basılmaya devam ediliyor.

Ama buna rağmen, ne yaparlarsa yapsınlar, parmaklarımızı da kırsalar, bize işkence etmeye, saldırmaya da devam etseler, bizi kuyu tipi hapishanelere de atsalar-sürseler biz mücadele etmeye, devrimci sanatçılık yapmaya devam edeceğiz."

 

‘Hem içerde hem de dışarıda üretmeye devam edeceğiz…’

Hakan İ’ye saldırı ve işkence ile ilgili açıklama yapan Eser Çelik şu sözlere yer verdi:

"Üreten ve yaratan halkımız, merhaba; geçtiğimiz hafta Hakan İnci'nin hücresi basılarak saldırıya uğradı.

Dişleri kırıldı Hakan İnci'nin. Ve arkadaşımızın bu hafta telefon görüşü öncesinde hücresi talan edildi.

Biz şunu diyoruz; Grup Yorum'u terörize edemezsiniz, Grup Yorum üyelerine saldırarak onların devrimci sanatçılık yapmalarının önüne geçemezsiniz. Biz hem içeride hem dışarıda üretmeye, direnmeye devam ediyoruz. Ve bugün nasıl direniyorsak yarın da aynı şekilde direneceğiz hem içeride hem de dışarıda üretimlerimize devam edeceğiz."

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.