1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Berlin’de Okuma Saatleri Devam Ediyor

20 Mart 2024 tarihinde, Berlin’de 129 yasaları kaldırılsın Komitesi olarak güne yine okumalarımızla başladık. Okuma saatine Halk Okulu dergisinde “10 soruda Kızıldere” yazısını okuyarak başladık.

Kızıldere yaşayan, yaratan ve hiç ölmeyecek bir ideolojinin simgesidir. Kızıldere’nin 52. yıl dönümü, Anadolu ihtilalini mutlaka ama mutlaka gerçekleştireceğimize olan inancı büyüttüğümüz yıldır.

Kızıldere son değil savaş sürüyor diyoruz.

Halk Okulu dergisinden sonra Grup Yorum emekçisi Sena Erkoç’un derlediği “Avrupa’da haklarımızı biliyoruz alacağız” kitabından bir bölüm okuduk. Okuduğumuz bölümde şunlar yazıyordu; Avrupa’da yıllardır emeğimizle var olmamıza rağmen, dışlanıyor, aşağılanıyor, horlanıyoruz, çünkü haklarımızı bilmiyoruz ve hak alma bilincimiz yok. Çünkü örgütlü değiliz. Dışlanmanın, horlanmanın ve ırkçılığın önüne geçebilmek için haklarımızı bilmeliyiz, hak almayı bilince çıkarmalıyız. Hak emektir. Emeğimize sahip çıkmasını öğrenmeliyiz. Bunu da sadece örgütlenerek yapabiliriz.

129 yasaları kaldırılsın komitesi olarak, tam da bu bilinci yaratmak, hak ve özgürlüklerimizi öğrenmek ve onlara sahip çıkmak İçin Almanya’da temel haklar derneğimizi açmak istiyoruz. En yakın zamanda bu konuda kurumsallaşacak ve Örgütleneceğiz!

Temel haklarımızı biliyoruz ve alacağız.

Kitaptan sonra ise bir kart notunu okuyarak ve birlikte değerlendirerek devam ettik programımıza.

“Bildiklerimizin ve yeteneklerimizin sebebi yoğunlaştırılmış emek ve çabadır” kartını değerlendirirken söylediklerimiz; “yetenek diye bir şey yoktur. Emek vardır.”

“Bilmiyorum diye bir şey yoktur. Mücadele için ihtiyaç olan her şeyi yoğunlaştırılmış bir emek ve çaba ile öğrenebiliriz”

Öğrenecek, öğretecek ve örgütleneceğiz!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.