1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avusturya Linz'de Özgür Tutsaklarla Dayanışma Kahvaltısı

Avusturya Halk Cephesi, 17 Mart Pazar günü Linz Alevi Kültür Derneği'nde, devrimci Tutsaklar'ın cezaevlerinde içinde bulundukları tecrit koşullarına ve hasta tutsaklara dikkat çekmek amacıyla bir kahvaltı düzenledi.

 

Kahvaltı saat dokuz gibi başladı ve devam eden saatler içerisinde kahvaltı etkinliğine katılanların sayısı da arttı. Kahvaltıda söz alan Halk Cephesi temsilcisi kısa bir konuşma yaptı. Halk Cephesi temsilcisi konuşmasında "Linz Alevi derneği üyelerine ve yönetim kuruluna, kahvaltı etkinliğine katılan halka ve hazırlık aşamasında bu sunumda emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bu dayanışmadan öte halkın, alevi halkımızın devrimci kardeşlerini, evlatlarını ve onların davasını sahiplenmesidir. Çünkü bu faşizmin her türlü saldırılarına ve katliamlarına karşı direnen Alevi halkımızın da davasıdır. Devrimci tutsaklar ve hasta Tutsaklar emperyalizmin ve faşizmin birlikte inşaa ettikleri kuyu tipi hücrelerde katledilmek isteniyor" dedi. Konuşmasında buna karşı sürdürülen direnişler hakkında bilgi veren Halk Cephesi temsilcisi: "Almanya'da kanser hastası özgür tutsak, hepinizin Grup Yorum'dan tanıdığı devrimci sanatçı İhsan Cibelik için Almanya Adalet Bakanlığı önünde süresiz açlık grevi direniş sürüyor. Yapılan baskılara, bize dayatılan teslimiyete Emperyalizmin göbeğinde, Almanya'da da direnişle karşılık veriyoruz. Türkiye'de Kemal Gün, haksız yere tutuklanan kızı, PSAKD Sarıyer şubesi başkanı Beyhan Gün için açlık grevinin ellinci günlerinde direnişine devam ediyor." diyerek faşizmin saldırılarına karşı sürdürülen kararlı direnişe dikkat çekti.

Konuşmanın sonunda Türkiye'de emperyalizmin ve faşizmin, devrimci tutsakları tecrit ederek yok etme, teslim alma planlarının en büyük parçası olan önce F tipi ve sonrasında S, Y ve R tipi cezaevlerinin fiziksel yapısının, nasıl ve neden böyle tasarlandıklarının, devrimci tutsakların tutulduğu koşulların ve faşizmin hasta tutsak politikasının anlatıldığı bir Sinevizyon gösterimi yapıldı. Burada ayrıca Adli Tıp Kurumu'nun faşizmin devrimci tutsaklara yaptığı saldırılardaki rolüne de değinildi. Bilimsel olmaktan çok uzakta, faşizmi ve faşizmin işkence ve katliamlarını aklama kurumu olarak çalışan ATK'nın sorumluluğu anlatıldı.

 

Toplamda yaklaşık 90 kişinin katıldığı kahvaltı etkinliği öğlen saatlerine kadar sürdü. Etkinlikte ayrıca Halk Okulu Dergisi'nin 225. ve 226. sayıları halka ulaştırıldı.

 

DEVRİMCİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

 

KAHROLSUN FAŞİZM KAHROLSUN EMPERYALİZM YAŞASIN DİRENİŞİMİZ!

 

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

 

Avusturya Halk Cephesi


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.