1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa'da Yeni Bir Irkçı Saldırı: 2.Solingen Katliamı


29 Mart 2024 tarihinde Solingen'de  Neo Naziler yeni bir ırkçı saldırı gerçekleştirdi. Almanya'nın Solingen kentinde, kundaklanan bir binada 4 kişi yakılarak öldürüldü. Yakılarak öldürüldü diyoruz. Çünkü çoğunlukla yabancı kökenli ailelerin oturduğu bina, Wuppertal Savcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre  yanıcı madde dökülerek yakıldı.

 

Wuppertal Savcılığı "Aile, dairedeki duman dedektörünün alarm vermesiyle hemen evden çıkmış ama yangının her yeri sarması nedeniyle kaçmayı başaramamışlar. Cesetlerin bulunma şekli bunu gösteriyor"   şeklinde yaptığı açıklama saldırının niteliğini gösteriyor.  Saldırı, Neo-Naziler tarafından gerçektirilmiştir. Daha önceki ırkçı saldılarda yaşandığı gibi, emeğiyle  yaşamaya çalışan Türkiye'li ailelerimiz katledilmiş, göstermelik açıklamalarla devlet yetkilileri üzüntülerini bildirmiştir. Ve arkasından şüpheli olarak gözaltına bir kişi serbest bırakılmıştır.

 

Alman devleti, demokratik hak ve özgürlükleri için örgütlenen, mücadele eden demokratları, devrimcileri tutuklu yargılıyor.  Onlara hiçbir hak ve özgürlük tanımıyor. Ancak Neo Nazilere sınırsız hak ve özgürlük tanıyor!

Avrupa ve diğer Avrupa emperyalist devletleri içine düştükleri ekonomik krizden çıkmak için yabancı düşmanlığını körüklüyor,  Almanya veya bir başka Avrupa ülkesinde hemen her gün bir ırkçı saldırı karşımıza çıkıyor.

 

Biz Avrupa'da yaşayan Türkiye'liler olarak ırkçı saldırılara karşı, bir araya gelmeli, örgütlenmeliyiz.  Bu yaşadığımız ne ilk ırkçı saldırı, ne de son olacak. Bu gerçeği görmeliyiz.  Solingenlerin artarak devam etmemesi için, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için birleşmeliyiz, örgütlenmeliyiz.

 

Özgür ve onurlu bir yaşam için hakkımız için birleşelim!

 

 

KAHROLSUN IRKÇI SALDIRILAR!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

 

 

FRANSA HALK CEPHESİ


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.