1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç Grup Yorum’a Özgürlük Konserine Katıldı

Avrupa Dev-Gençliler olarak, 9 Mart’ta Grup Yorum’un Duisburg’da düzenlendiği “Grup Yorum’a Özgürlük ve NATO dağıtılsın” konserine katıldık.

Gerek güvenlikte gerek stantlarda gerek sahnede veya sahne arkasında nerede ihtiyaç varsa orada yerimizi aldık. Halayda ve halk korolarında tüm coşkumuzla konsere katıldık.

Konserde yeni gençlerle tanıştık, Irkçılığa ve Uyuşturucuya karşı politikalarımızı anlattık.

Ayrıca konser Avrupa Dev-Genç adına bir konuşma yaptık. Konuşmamızın başında Faşizme ve emperyalizme karşı bu kavgada ölümsüzleşen karanfillerimizi andık. Daha sonra Avrupa’da yaşadığımız sorunları ve bu sorunlar için sunduğumuz çözümleri anlattık. Avrupa da yaşayan yabancı gençler olarak yaşadığımız en yakıcı sorunlardan biri Irkçılık ve polis şiddeti. Sırf kara kafalı olduğumuz için bile sürekli polislerin tacizlerine keyfi kimlik kontrollerine maruz bırakılıyoruz. Yer altı örgütleri gittikçe güçlenirken ve hafta AFD ırkçı partiler ikinci en büyük parti durumuna gelmişken Avrupa’da yaşayan yabancılar olarak hiçte güvende değiliz. Irkçı saldırılara ve polis şiddetine karşı tek çözümümüz birleşmek ve örgütlenmek.

Ayrıca Almanya’da da birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi esrar yasallaşıyor. Esrarın yasallaşması da bizim için yakıcı bir sorun. Çünkü esrar da tıpkı kokain ve eroin gibi bir uyuşturucudur. “Her şey esrarla başlar” diyoruz. Bu düzen gençleri uyuşturucu ile zehirleyerek beyinleri uyuşturup düşünmeyen ve sorgulamayan bir nesil yaratmak istiyor. Bencil kendinden başka kimseyi düşünmeyin, kendi “malının” peşinden koşan ve dünyada ne olup ne bitiyor diye sorgulamayan bir gençlik… işte de tam da emperyalizmin bu politikasına karşı politikasız kalamayız diyoruz ve gençliği Uyuşturucuya karşı Avrupa dev genç saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz.

Avrupa Dev-Gençliler olarak ırkçılığa ve uyuşturucuya karşı mücadelemizi büyüteceğiz ve bizler de Grup Yorum’a özgürlük talebini her yerde haykırmaya devam edeceğiz!
Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.