1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç Berlin Direniş Çadırında Kına Törenine Katıldı

Almanya da 129 Yasalarına karşı Süresiz açlık grevi direnişinde olan İleni Lena Açıkgöz'ün 250.gün kınası yapıldı.

Kına Töreni 17 Mart 2024 Pazar günü saat: 16.00 da "Mitralyöz" şarkısıyla halay çekerek başladı. Adalet Bakanlığı karşısında bir yıldır kurulan çadır bu defa Lena'nın kınasına ev sahipliği yaptı.

İlk konuşmayı, 313 gün Açlık Grevinde olan Eda Deniz Haydaroğlu yaptı. Öncelikle KINA’nın anlamını anlatmakla başladı. "Kına Murattır. Direnişçi olmak Muradına ermektir, mutlu olmaktır. Biz direniş içinde hep mutlu olduk. Lena abla da hep mutluydu ve bu mutluluğunu etrafına yansıttı" dedi. Lena'nın açlık grevine öncelikle kendilerinin başlatmış olduğu Süresiz açlık grevine destek olmak için 30 gün olarak başladığını, daha sonra 50, 100 gün derken süresize çevirdiğini anlattı. "Direnişin başından beri desteğiyle, emeğiyle yorulmak bilmeyen enerjisiyle da kazanılan her zaferde onunda payı vardır. Biz kazanımlarımız sonrası direnişimize ara verdiğimizde Lena abla devam etti. Kazanımlarımızdan biri İhsan Cibelik'in ameliyatının yapılma talebinin kazanılmasıydı. Ve Lena abla bu hakları korumak için devam etti direnişe. Geldiğimiz aşamada görüyoruz ki direnişi devam kararı yerinde bir karardır. Çünkü haklarımızı kazanmak kadar onu korumak içinde direnmekten başka yolumuz yoktur. O yüzden direnişi desteklemek, direniş çadırını desteklemek ve zafere taşımak zorundayız. Kazanacağız buna inanıyoruz ve herkesi bu zafere ortak olmaya çağırıyoruz. Zafer kınasını da direndiğimiz bu mevziden yapacağız buna inanıyoruz" dedi.

Daha sonra Lena İleni Açıkgöz kısa bir konuşma yaptı. O da konuşmasında "bu direniş yolunu Eda açtı bizde o yolda yürümeye devam ediyoruz. Zaferi kazanacağımıza ve üç arkadaşımızı da yanımızda göreceğimize inanıyoruz. Bunu bu direnişte emeği geçen herkesle birlikte kazanacağız. Mutluyum direnişçi olduğum için, direndiğim için" dedi.

Ardından direnişte ve Çadır da emeği geçen insanlara söz verildi. Konuşmak isteyenler kısa konuşmalar yaptılar. Direnişin neler öğrettiğini, kazanımlarını ve kendilerini bu direnişte bu çadırda kendi evlerinde hissettiklerini anlattılar.

"Bu çadır bizim Kerpiç evimizdir"
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.