1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Atina’da Peristeri – Pınar Karşıyaka Basketbol Maçında Pankart ve Cephe Bayrağı Açıldı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 06.03.2024 Çarşamba günü Yunanistan saati ile 19.30’da Peristeri ile Pınar Karşıyaka Basketbol maçı oynandı. Peristeri Kapalı Spor Salonunda oynanan maç sırasında Peristeri Tribünlerinde Yunanistan ve Türkiye Halklarının Ortak Düşmanı Faşizmdir (Σε Ελλαδα Και Τουρκια Κοινος Εχθρος Των Λαων Ο Φασισμος – Se Elada Ke Turkia Kinos Ehtros Ton Laon o Fasismos) yazılı pankart ve Cephe Bayrağı açıldı.

Ortak düşmanın belirtildiği pankart ve Cephe Bayrağı spor salonunun her noktasından görüldü ve okunabildi. Pankart daha sonra iradi olarak kaldırılırken Cephe bayrağı maçın sonuna kadar asılı kaldı. Maçın sonuna doğru elle açılan Cephe Bayrağı maçın bitimi ile toplandı.

Yunan halkı maçta açılan pankartı ve bayrağı sahiplendi.  Çünkü Türkiye ve Yunanistan halkları aynı acıları yaşamış aynı sömürüye uğrayan yoksul halklardan oluşuyor.

İki ülke halkları da faşizmin ve cuntaların katliamına uğramış, Aleksis ve Berkin gibi çocuklarını 15’li yaşlarında faşist kurşunlarla gaz kapsülleriyle katledenleri biliyor.

Anadolu Halkları birinci paylaşım savaşı sonunda emperyalizme karşı savaşıp bağımsızlığını kazanmış, Yunanistan Halkları ise NAZİ işgaline karşı savaşmış ve zafer kazanmıştır. Emperyalizme ve faşizme karşı mücadelede iki ülke halkları da çok sayıda şehitler vermiş aynı acıları yaşamıştır. Bugün yine iki ülke de emperyalist tekellerce sömürülmekte ve faşizmin zülmüne uğramaktadır.

Tüm bu acıları yaşayan halklar devrimcilere sahip çıkmakta umudun kimde olduğunu bilmektedir. Türkiye’de de AKP faşizminin halklara saldırıları bilinmekte gece gündüz evleri, kurumları bastığı devrimcileri ve halkları işkence ile gözaltına aldığı bilinmektedir.

Tüm dünya halkları direnenleri unutmuyor ve direnenler sayesinde umudunu büyütüyor ve onlara sahip çıkıyor. Yunanistan Halkı da ülkemizde faşizme karşı direnen, savaşan Türkiye halklarını ve umudu büyüten devrimcileri sahiplenmiş ve onları açtıkları pankart ve bayrak ile selamlamıştır.

Yaşasın Enternasyonalist Dayanışma!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.