1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe: NATO-ABD Üsleri Kapatılsın

ULUSLARARASI KAMPANYA: NATO-ABD ÜSLERİ KAPATILSIN! 75 YIL YETERLİ!

EYLEM HAFTASI

4 NİSAN'I NATO'YA KARŞI ULUSLARARASI GÜN İLAN EDİN

NATO'YA KARŞI ULUSLARARASI EYLEM HAFTASINA KATILIN 30 MART-06 NİSAN

NATO gerçekte nedir?

NATO işgaller, baskılar, savaş suçları, işkenceler, cinayetler, yoksulluk, patlamalar, adaletsizlik, kontrgerilla, dünya halklarının düşmanları demektir! Tecrit hapishaneleri, terör yasaları ve dezenformasyon demektir. ABD hegemonyasını tüm dünyaya yaymak için bir örgüt.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'NİN 80 ÜLKEDE 750 YABANCI ASKERİ ÜSSÜ VAR!

NATO'nun farklı ülkelerde 91 üssü var ve bunlar dört ana kategoriye ayrılıyor.

İlk kategori 48 üs ile "caydırıcılık ve savunma "dır. İkinci kategori 19 üsle "operasyonlar ve görevler "dir. Üçüncü kategori 22 üsle "istikrarın yansıtılması ve terörizmle mücadele "dir. Dördüncü kategori ise iki üsle "NATO ortaklıkları "dır.

Emperyalizm ve işbirlikçi devletler dünyayı dev bir NATO üssüne dönüştürmek istiyor. Almanya'daki Ramstein Hava Üssü'nden Türkiye'deki İzmir Hava Üssü'ne, Yunanistan'daki Souda Deniz Üssü'nden İtalya'daki Napoli JFC Üssü'ne kadar emperyalizm, ABD-AB kârlarını dünyanın dört bir yanına yaymak için her geçen gün daha fazla yeni üs inşa ediyor.

NATO'NUN KURULUŞU, 4 NİSAN 1949

- NATO, 4 Nisan 1949 tarihinde "komünizm tehdidine karşı bir askeri savunma paktı" olarak kurulduğunu iddia etmiştir.

- Truman Doktrini ve Marshall Planı ile emperyalizm, dünya çapında ABD hegemonyası kurmak için organize bir plandı

- NATO, ABD ve Avrupa yayılmacılığının hizmetinde olan emperyalist bir savaş makinesidir.

NATO şu anda 30 devletten oluşmaktadır. Buna ek olarak Finlandiya ve İsveç de ittifaka katılmaya hazırlanıyor.

Emperyalizm, özellikle de ABD, dünyayı ne ile yönetiyor?

a- NATO STRATEJİK KONSEPT KARARLARI

b- Terörle Mücadele Yasaları

Vilnius Zirvesi 2023'te şu kararları almışlardı

a-) NATO saldırıya SACEUR (Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı) ile karşılık verecektir. SACEUR'un başında bir ABD subayı bulunuyor.

b-) Vilnius'ta alınan kararla Avrupa'daki NATO Yüksek Komutanı artık NATO organlarına önceden danışmadan, yani ülkelere haber bile vermeden oradaki üslerden operasyon ve saldırı yapabilecek.

300.000 NATO askeri yüksek operasyonel hazırlık durumunda tutulacak.

ABD ve NATO, Çin'e karşı Orta Asya'dan başlayarak Hint Okyanusu'na, Güney Kore ve Japonya'ya kadar uzanan ve Çin'in güneyindeki ülkeleri de içine alan bir cephe oluşturmak istemektedir. NATO tüm dünyayı "stratejik bölge" ilan etti. Çünkü "ABD bir dünya sistemi olmadan yaşayamaz" ve Vilnius'ta ABD hegemonyasını tüm dünyaya dayatmak için NATO ülkeleriyle birlikte bu kararları aldı.

Emperyalizm, ABD ve NATO üslerini dünyanın tüm ezilen halklarına saldırmak için kullanıyor. Filistin, Yemen, Lübnan, Irak, Afganistan gibi Ortadoğu'ya saldırmak için üsleri kullanıyorlar. Zelenskiy'nin Nazi Rejimini desteklemek için Ukrayna'ya silah göndermek için kullanıyorlar. Ülkelerinde emperyalizme karşı ayaklanan Afrika ve Asya halklarına karşı kullanıyorlar.

NATO, askeri bir pakt olarak emperyalist dünyanın jandarmasıdır. Ancak sadece askeri bir yapı değildir. NATO sadece ülkeleri işgal etmez. Aynı zamanda ve esas olarak, dezenformasyon kullanarak, dünya halklarının "beyinlerini işgal eder". NATO dünyanın en büyük terör örgütüdür. NATO zirvelerinin amacı, dünya ülkelerini ABD İmparatorluğunun vilayetlerine dönüştürmektir. NATO dünyadaki tüm halklar için en büyük tehdittir. Emperyalizme ve onun işbirlikçisi devletlere karşı birleşmeli ve mücadele etmeliyiz.

DÜNYANIN TÜM EZİLEN HALKLARI- NATO'YA KARŞI BİRLEŞELİM VE SAVAŞALIM!

ORTAK DÜŞMANIMIZ EMPERYALİZMDİR!

NATO'YU PARÇALAYIN- TÜM ÜSLERİ KAPATIN

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.