1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi: Kızıldere’den Çağlayan'a Devrime Yürüyoruz!


Kızıldere ye ağıtlarımız,

" Oy dere Kızıldere Böyle akışın nere" diye başlar.

Bu akış başladığı günden bu güne DEVRİM E, dir.

İhtilalin yolunda Kızıldere hep Kıpkızıl aktı. Kanla yıkandı, umutlarımız, geleceğimiz, türkülerimiz. Halkın, şehitlerimizin kanı yeniden aynı nehirde buluştu. Bu nehir 30 Mart 1972’den 30 Mart 1995' e kimi zaman çağla di 12 Temmuz 1991 de Niyazilerimiz, 17 Nisan 1992 Çiftehavuzlar da dalgalanan bayraklarımız, Sabolar gibi...

Dersim, Malatya, Ege, Karadeniz, Toros dağlarında silah Çatan Şahanlar gibi....

Adını Kanla duvarlara yazan şehitlerimiz gibi...

Hapishanelerde üçer beşer, yüzer Ölüme yürüyen tutsaklar imiz gibi...

On binlerle sokaklara akıp, isyan eden, ayağa kalkan halklarımız gibi...

 Çağlayanlar da Şafak, Bahtiyar, Emrah, Pınar gibi...

Zulmün kalesine tek başına giren Elif Sultan, Alişanlar gibi...

Meriç ten Anadolu ya kavuşurken düşen Harika, Burak, Erdoğan, Özkan gibi...

Gözlerini yumduğu güne kadar görevlerini başında olan yüreği sadece devrim için çarpan dayımız gibi...

Bin kere tekrarlasak eksik kalacak kahramanlarımızın emeği, canı, kanı var bu kavgada.

Düşmanımız ezeli, hesabımız evveli ama mutlak sorulacak, asla eskimeyecek davamız her yeni düşen can da daha büyük bir öfke ve çelikleşen iradeyle yürüyoruz.  Bazen yavaş bazen hızlı, bazen sessiz, bazen bağıra çağıra.

Her " Yok ettik" markaları hüsrana dönüştürdük. Parçalara ayırıp, un ufak ettikleri kemiklerimizin arasından, yerin yedi kat altından çıkıp Leyla olduk, yeniden Mahir olduk... Çünkü biz bu kavga da Vura öle MAHİRLEŞTİK.

30 yıldır ustaca savaşıyoruz. Kulaklarımız kapatıp tüm solcu geçinenlere, gözümüzü geleceğe, Kurtuluşa dikip bütün dünyanın yükünü alıp yürüyoruz. Tek Umut, Tek Kurtuluşun taşıyıcısı olma onuru ve yükü bizimdir. Yükün ağırlığı kadar hesabımız var emperyalizm ve oligarşiyle...

Kan davamız var...

Mahir lerden bugüne Binlerce Şehidimizin, Yüzbinlerce halkımızın kanını aktı sadece bu 54 yılda. O yüzden kanımızla bir derya olur. Maden halkımız, şehitlerimiz bu kan denizinde yıkandı.

Biz düşmanın her türlü yüzünü, her ahlaksızlığını gördük, yaşadık, yaşıyoruz. Baskınlı sabahlara uyanıyor, katliamlı günlerden geçiyor, işkenceli gecelere uyuyoruz.  Biz düşmanı tanıyoruz. Bizi dünyadan yok etmek için yemin eden her yöntemi deneyen düşman kanımızla beslenen düşman her seferinde karşısında bir Mahir görüyor "Biz Buraya Dönmeye Değil, Ölmeye Geldik" diyen. Çünkü Kızıldere Son Değil bir başlangıçtı. Başladık öldük, yenilmedik...Öldük çoğaldık...öldük çelikleştik,öldük ustalaştık. Yenilmezliğimizin sırrı, Hedefimizde bir milim sapmadan yürümek. O yüzden şimdiden Muzafferiz bu yolda. Aklımızı düşmana kaptırmadan, Hedefimizi büyüterek, umudumuzu ulaşılır kılarak, halkımızla birlikte getireceğiz Kurtuluşu Anadolu ya. Hadi engelleyen engellesin.

Biz yenilgilerimizden, zaferler inşaa ederken, dövüşe dövüşe öğrendik. Biz zaferin belki onlarca yenilgiden geldiğini biliyoruz artık, tecrübe ettik. Yeni yollar bularak, yeni yollar inşaa ederek, daha da ustalaşarak düşmanı yaptıklarına pişman edeceğiz. Halkımıza Söz Olsun Adaleti öbür dünyaya bırakmayacağız!

Bu inanç ve kararlılıkla 30 Mart 17 Nisan günlerinde Başta Mahir Çayan ve Dokuz yoldaşı olmak üzere Şehitlerimizi Saygıyla Anıyor, Umudun Kuruluşunu Selamlıyoruz.

 

MAHİR HÜSEYİN ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ!

 

KIZILDERE SON DEĞİL İHTİLALİN YOLUDUR!

 

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

 

KIZILDERE DEN ÇAĞLAYAN A DEVRİME YÜRÜYORUZ!

 

ALMANYA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.