1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

PSAKD Üyeleri: Kemal Amca’nın Direnişinin Yanındayız


İstanbul Küçükarmutlu Mahallesi’nde bulunan PSAKD Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cemevi Başkanı Beyhan Gün’ün hukuksuz ve komplo dosyalarla tutuklanmasının üzerinden 14 ay süre geçti. Bu süre içinde adaletsizlik katmerleşerek büyüdü. Bu hukuksuzluğu teşhir etmek ve kızının özgürlüğünü istemek için de baba Kemal Gün 28 Şubat tarihine kadar açlık grevi yapacağını duyurmuştu.

Açlık grevi kampanyası kapsamında Alevi kurumlarını ve PSAKD şubelerini ziyaret eden Sarıyer Şubesi üyeleri, yaptıkları görüşmelerde dayanışma mesajları aldı.

Açlık grevi eyleminin 5’inci günü olan 2 Şubat’ta yapılan görüşmelerde açıklamalar yapılarak şu sözler vurgulandı:

 

PSAKD Karayolları Şubesi Başkanı Hıdır Çamardı ile yapılan görüşmede Kemal Gün:

"Merhabalar, ben Kemal Gün; Sarıyer Şubesi, Küçükarmutlu Pir Sultan Cemevi Başkanı Beyhan Gün'ün babasıyım.

Benim kızım inanç özgürlüğü için bir senedir-on üç aydır tutukludur. İnanç özgürlüğü için tutuklandı. Ben de beş gündür açlık orucundayım (grevi); bunu 28 Şubat'a kadar devam ettireceğim.

Tüm şubelerimizin, Alevi kitlesinin ve dergâhlarımızın desteklemesini ve yanımda olmasını; kızımın 28 Şubat'taki mahkemesine çağırıyorum."

 

PSAKD Karayolları Şubesi Başkanı Hıdır Çamardı:

"Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Karayolları Şubesi olarak da bir senedir cezaevinde olan kardeşimiz Beyhan Gün, Zeynep Yıldırım Cemevi başkanlığı görevine geldikten üç ay sonra içeri alındı. Beyhan canımızın bir an önce özgürlüğüne kavuşması için biz de Kemal Amca'yı destekliyoruz."

 

PSAKD Gazi Şehitleri Cemevi üyesi:

"İnanç özgürlüğü ve demokratik haklar temelinde mücadeleyi yürütürken tutuklanan Sarıyer Şube Başkanımız Beyhan Gün'ün bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu temelde de Kemal Amca'mız bedenini açlığa yatırarak kızının sesine ses olmak istiyor. Biz de bu direnişte Kemal Amca'mızın yanındayız. Bunun da bilinmesini istiyoruz, teşekkür ediyoruz."

 

PSAKD Gazi Şehitleri Cemevi üyesi:

"Değerli canlar;

Bir babanın feryadıdır bu, başka bir şey değildir. Kızının haksız yere tutuklandığına ve haksız yere içerde olduğunu düşünüyor; hak-adalet istiyor. Bu hak-adaletin tecelli etmesi için bir baba iç duygusu ile hareket ettiği için, kızının içeriden dışarıya çıkması için açlık orucuna başlamıştır.

Tabi, bu bir baba feryadıdır. Gönül ister ki hak-adalet yerini bulsun. Ve bir an evvel hakkın-adaletin yerini bulmasından yanayız.

Teşekkür ederim."

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.