1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Nurtepe Cemevi Başkanı Zeynel Şahan: Beyhan Gün’ün Biran Evvel Serbest Bırakılmasını Talep Ediyoruz


İstanbul PSAKD Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cemevi Başkanı Beyhan Gün’ün serbest bırakılması için süren açlık grevi eylemi kampanyası kapsamında Alevi kurumları ve Cemevleri ziyaret edilmeye devam ediliyor.

Açlık grevinin 7’inci günü olan 4 Şubat’ta Kemal Gün ve Zeynep Yıldırım Cemevi saymanı Şimal Deniz, AACF ve Nurtepe Cemevi Başkanı Zeynel Şahan ile görüşme gerçekleştirdi.

“İnanç Özgürlüğü İstemek Suç Değildir, Beyhan Gün Serbest Bırakılsın!” sözlerinin vurgulandığı görüşmede karşılıklı olarak şu açıklamalarda bulunuldu:

 

Beyhan Gün’ün babası Kemal Gün:

"Ben, Sarıyer Şubesi Pir Sultan Zeynep Yıldırım Cemevi Başkanı Beyhan Gün'ün babasıyım.

Kızım inanç özgürlüğü için tutuklandı, 14 aydır daha da tutuklu. Bir inanç özgürlüğü için neden tutuklandığını da biz de bilmiyoruz, dosya boş olduğu için. İnanç özgürlüğü için, Alevi olduğumuz için tutuluyor."

 

AACF ve Nurtepe Cemevi Başkanı Zeynel Şahan:

"Evet değerli canlar;

Kemal Amca'yı dinledik, son derece üzgün bir baba. Dolayısıyla kızının haksız yere, suçsuz bir şekilde olduğu halde tutuklu bulunması her babayı şüphesiz üzmektedir. Sadece babasını, ailesini değil, hepimizi üzmektedir. Bu ülkedeki demokrasinin, özgürlüklerin yok edilmesi, hukuksuzluğun had safhada devam etmesi bu ülkedeki tüm vatandaşları üzmektedir ve en derinden de bizi üzmektedir. Dolayısıyla inancımızdan ötürü bizi tutuklama noktasına gelmek veya hele ki bir canımızın, bir Cemevi'mizin başkanını haksızca ve hukuksuzca tutuklu bulundurmaları hiçbir şekilde hukukla, vicdanla bağdaşmayacak bir olaydır.

Bunu kınıyoruz ve biran evvel başkanımızın, Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı'mız Beyhan Gün'ün biran evvel serbest bırakılmasını talep ediyoruz, Beyhan Hanım ile birlikte bütün haksızca, hukuksuzca içeride tutulan, hapiste tutulan bütün canların da özgürlüklerine kavuşturulmalarını talep ediyoruz.

Ve bir an evvel ülkemize hakkın, hukukun, adaletin her alanda gelmesini talep ediyoruz.

Muhabbetlerimi sunuyorum, sağ olun."


Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.