1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi: İnanç Özgürlüğü İstemek Suç Değildir Beyhan Gün Serbest Bırakılsın

İstanbul Direnişler Meclisi, her hafta perşembe günü “Adalet İstiyoruz!” talebiyle düzenledikleri basın açıklamasını, bu hafta 1 Şubat’ta İstanbul Küçükarmutlu’da bulunan PSAKD Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cemevi’nde düzenledi.

Direnişler Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Tuncay şu sözlere değindi:

"Halkımız Merhaba;

Bizler Direnişler Meclisi olarak her perşembe günü gerçekleştirdiğimiz 'Adalet İstiyoruz!' kampanyası kapsamındaki basın açıklamamızı, bu hafta kızı için açlık grevine başlayan Kemal Gün için yapmaya karar verdik. Basın açıklaması metnimizi burada okuyoruz:

Basına ve Halkımıza;

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Sarıyer Şubesi Zeynep Yıldırım Cemevi Başkanı Beyhan Gün, 20 Aralık (2020) günü adalet mücadelesi veren birçok kişiyle birlikte hukuksuzca gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Tutuklandığı ilk zamanlarda Silivri Kapalı Hapishanesi'ne götürülmüş ardından Özgür Tutsakları teslim almak için yeterli olmayan F Tipleri yerine yeni açılan S Tipi Hapishaneye Antalya'ya sürgün edilmiştir.

Tutuklanmasına gerekçe gösterilen delillerde Cemevi başkanı olan Beyhan Gün'ün, Cemevi başkanlarının görevlerinin tanımları içerisinde olan faaliyetleri yapmış olmasıdır. Başka Cemevleriyle ortak toplantılar yapmış olmasıdır. Alevi halkındandır ve Alevi halkının inançlarını yerine getirmek üzere çalışmaktadır. İnanç özgürlüğü yasalarca tanınmasına ve korunmasına rağmen, bu hakkını kullanan ve korumak için çalışmalar yapmaya çalışan bir Cemevi başkanıdır.

Beyhan Gün hukuksuzca aylardır S Tipi Hapishanesi'nde ağır tecrit koşulları altında tutulmaktadır. Bu hapishaneler kapatılmalıyken; bu hapishanelere yeni sürgün sevkler gerçekleşmektedir. Ülkemizde halkı katledenler, kadınlara tecavüz edenler, çürük binalar yaparak halkın enkaz altında kalmasına sebep olanlar tutuklanmazken, Beyhan Gün ve adalet mücadelesi verenlerin S Tipi Hapishanelerde olması açıkça devrimcilere, demokratlara, aydınlara... kısacası direnenlere yönelik saldırıdır.

30 Aralık 2024 günü Beyhan Gün'ün babası Kemal Gün kızının serbest bırakılması için açlık grevi direnişine başlamıştır. Adalet ülkemizde açlık ile aranmakta ve açlık ile kazanılmaktadır. Bunu tarihsel açlık grevi direnişlerinden, zaferlerinden biliyoruz.

Beyhan Gün tahliye edilecektir.

Filistin halkının direnişlerinde söylediği söz ile basın açıklamamızı bitiriyoruz: 'Direnişle Elde Edilemeyen Daha Fazla Direnişle Elde Edilecektir!'

Adalet İstiyoruz Alacağız!

Beyhan Gün Serbest Bırakılsın!"


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.