1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Üyeleri: Kurumumuz Dört Ay İçinde Üç Defa Basıldı; Tüm Baskılara Rağmen Buradayız


Faşizmin tüm saldırılara, tutuklamalara ve hatta katliamlarına rağmen teslim alamadığı Grup Yorum, geçtiğimiz ay başlattığı “İdil Kültür Merkezi Basılmasın! Tutsak Grup Yorum Emekçilerine Özgürlük!” kampanyasını sürdürüyor. Grup Yorum emekçileri kampanya dahilinde başlattıkları Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevi eylemlerinin 50’inci gününü 11 Şubat’ta geride bıraktı.

“İdil Kültür Merkezi’mizde Üretmeye, Direnmeye Devam Edeceğiz!” diyen Yorum emekçileri, 10 Şubat gecesi gözaltından serbest bırakıldıktan sonra tekrar evlerine-İdil Kültür Merkezi’ne giderek halk için sanat çalışmalarına devam etti.

Saldırılar ve tutuklamalar ile ilgili de kurumsal Twitter (X) sayfalarından videolu açıklama yapan Yorum emekçileri şu sözlere değindi:

Grup Yorum emekçisi Dilan Poyraz:

“Üreten ve yaratan halkımız, merhabalar; 6 Şubat günü İdil Kültür Merkezi polisler tarafından basıldı ve biz, beş Grup Yorum emekçisi İdil Kültür Merkezi’nden işkencelerle gözaltına alındık. Baskın esnasında üyemiz Barış Yüksel’in kafası yarıldı ve dikiş atıldı. Ayrıca da bizler dört gün boyunca gözaltında tutulduğumuz Vatan Emniyeti’nde işkence gördük; her aşamasında işkence gördük. Başımızı eğmeye çalıştılar, kollarımızı büktüler, saçlarımızı yoldular. Ve işkence insanlık suçudur, işkenceye karşıyız ve işkenceyi de teşhir etmeye devam edeceğiz.

Geldiğimizde (İdil Kültür Merkezi’ni kastederek) bize işkence yapanlar kurumumuzu talan etmişlerdi, bütün eşyalarımızı darmadumandı, beyaz eşyalarımızın hepsi tamamen parçalanmış durumda, enstrümanlarımızın hepsi kırılmış durumda. Ve büyük bir saldırıyla karşı karşıyaydı kurumumuza geldiğimizde. Ve biz bunları teşhir ediyoruz ve buradan da bunu bir kez daha söylemek istiyoruz.”

Grup Yorum emekçisi Bergün Varan:

“Biz direnmeye devam ediyoruz. Bugün Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevimizin 50’inci günündeyiz.

Biz direndiğimizi birçok defa söyledik; videolarımızla, sanatçı dostlarımızla birlikte dayanışmayı büyüterek söyledik. Çünkü bizim kurumumuz sadece dört ay içinde üç defa basıldı. Onlarca defa da basıldı kısa bir süre içerisinde. Ve biz buradan sürekli gözaltına işkenceyle alınıp keyfi komplo dosyalarla tutuklanıyoruz. Bunu yine yaşadık ve gözaltında sürekli işkence gördük, arkadaşımız keyfi bir biçimde tutuklandı.

Direnişimiz, Süresiz Açlık Grevi direnişimiz kurumumuzun basılmaması ve tutsak arkadaşlarımızın serbest bırakılması için.

Ve biz direnişimize devam ediyoruz. Her koşulda da devam edeceğiz. Asla teslim olmayacağız, nerede olursak olalım, ne yaşarsak yaşayalım tüm baskılara rağmen asla teslim olmuyoruz.”[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.