1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi: Çorlu Tren Katliamı Aileleri ile Birlikteyiz

AKP faşizminin rant uğruna halkı katlettiği katliamlardan biri olan Çorlu Tren Katliamı karar duruşması bugün (29 Şubat’ta) görüldü.

Kararın açıklanmasının beklendiği duruşma ise Nisan ayına ertelendi.

Karar duruşmasına başta katliamda yakınlarını kaybeden aileler olmak üzere birçok demokratik kitle örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve üyeleri de katılırken ülkemizdeki tüm adaletsizliklere rağmen direnişini sürdüren ve direnenleri yalnız bırakmayan Direnişler Meclisi emekçileri de yer aldı.

Karar duruşması öncesi davanın görüleceği salona kadar halk adalet sloganları atarak yürüyüş düzenledi. Katliamda kaybettiğimiz canlarımızın isimleri tek tek sayılarak ardından “Adalet Nerede?!” sloganları gür bir şekilde atıldı.

‘Adalet Yine Sağlanmadı, Mahkeme Başkanı Korkarak Kaçtı…’

Ülkemizdeki halkın katledildiği her davada olduğu gibi Çorlu Tren Katliamı davasında da yine adalet çıkmadı. Mahkeme heyeti ve başkanı korkarak salondan kaçtı ve ailelerle yüz yüze gelemedi.

Bunun üzerine salonda bulunan aileler, avukatlar ve katılımcılar; "Gün Gelecek, Devran Dönecek, Katiller Halka Hesap Verecek!", "Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek!" sloganları ve mahkeme heyetine yönelik de "Korkaklar!", "Siz De Hesap Vereceksiniz!", "Adalet Yerlerde!" şeklinde haklı ve meşru söylemlerde bulundu. Ve katliam aileleri de sıklıkla adaletin sağlanmasını talep etti.

Direnişler Meclisi adaletsizliğe karşı adaleti talep etmeye devam edecek…

Duruşma sonrası Direnişler Meclisi adına açıklamada bulunan Beyza Gülmen de her daim adalet için halkımızın yanında olacaklarını vurgulayarak şu sözlere yer verdi:

"Bugün Direnişler Meclisi olarak Çorlu Tren Katliamı Ailelerinin yanındayız. Çorlu Tren Katliamı karar duruşmasındayız.

Bugün bütün halk adalet talep ediyor, Çorlu Tren Katliamı aileleri de aynı şekilde. Bugün 'Adalet Nerede?!' diye yürüdüler yakınlarının isimlerini sayarak. Onlar da biliyorlar ki bu salonlardan, adalet saraylarından adalet çıkmayacak. Biz de bunu Nuriye Gülmen'in davasından biliyoruz, ülkemizde yaşanan, adil olmayan yargılamalardan biliyoruz.

Biz direnerek kazanacağımızı, adaletin direnerek geleceğini biliyoruz. Ve herkes için adalet gelinceye kadar adalet mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz."


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.